تاپ خبر۲۴:دکتر سید رضا صالحی امیری در مورد معرفی خود بعنوان وزیر پیشنهادی وزارت ورزش و جوانان به مجلس شورای اسلامی تصریح نمود :‌ آن چیزی که می‌تواند بر مبنای دموکراسی نقش پیدا کند، آن است که مجلس حرف آخر را می‌زند و ما تابع رای مردم و مجلس هستیم. دکتر صالحی که در حاشیه […]

تاپ خبر۲۴:دکتر سید رضا صالحی امیری در مورد معرفی خود بعنوان وزیر پیشنهادی وزارت ورزش و جوانان به مجلس شورای اسلامی تصریح نمود :‌ آن چیزی که می‌تواند بر مبنای دموکراسی نقش پیدا کند، آن است که مجلس حرف آخر را می‌زند و ما تابع رای مردم و مجلس هستیم.
دکتر صالحی که در حاشیه افتتاحیه مسابقه های تیراندازی قهرمانی آسیا در تهران در جمع خبرنگاران سخن می گفت ، اظهار داشت : ابتدا به مهمانان خارجی این رقابت‌ها خیرمقدم می‌گویم و از مسوولان برگزارکننده رقابت‌ها هم تشکر می‌کنم. امیدواریم این مسابقات بتواند اتحادی بین ملل آسیایی ایجاد کند و این رقابت‌ها نقطه آغاز دیپلماسی فرهنگی است.

سرپرست وزارت ورزش و جوانان در پاسخ به این پرسش که فکر می‌کنید تیراندازی ایران در این رقابت‌ها چه نتیجه‌ای بگیرد، گفت: فدراسیون تیراندازی حرف‌های جدی برای گفتن دارد و عملکرد آنها نشان داده است که نتایج خوبی گرفته اند اما قضاوت را بگذارید برای پس از مسابقات.

وی در پاسخ به این سئوال که فدراسیون تیراندازی همیشه با مشکلات فشنگ روبه‌رو بوده است، گفت: وزارت ورزش در حد توان از فدراسیون تیراندازی فدراسیون حمایت خواهد کرد، اما این فدراسیون ظرفیت‌های کافی برای تامین منابع مالی خود را دارد و نیاز چندانی به وزارت ورزش در این باره ندارد.

صالحی‌امیری درباره احتمال ثبت ورزش چوگان برای کشور آذربایجان گفت: ما یک کمیسیون برای حل این مشکل تشکیل داده‌ایم که جلسه‌ای هم برگزار شده و مکاتبه‌ای هم با سازمان میراث فرهنگی و وزارت خارجه داشتیم، امیدواریم جلوی این تصمیم گرفته شود و چنین اتفاقی نیفتد ، چون زادگاه این رشته در ایران است.

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه کمیسیون اصل ۹۰ پیگیر بحث تبانی در فوتبال است، گفت: بزرگ کردن این مساله درست نیست، جامعه ورزش ما و جامعه فوتبال سالم و فرهیخته است و نباید در این باره بزرگنمایی شود. انسان‌های سالمی در فوتبال وجود دارند. البته در هرجایی مشکلی وجود دارد که از جمله آن ورزش است اما نباید چنین موضوعاتی بزرگنمایی شود، چون جامعه بزرگ فوتبال پاک‌دست است و نباید چنین مسائلی را تشدید کنیم. فساد در فوتبال و یا در کل جامعه برای ما قابل قبول نیست و با آن برخورد خواهیم کرد اما این بدان معنا نیست که بخواهیم چنین موضوعی را بزرگنمایی کنیم، چون در فوتبال همه طبقات جامعه وجود دارند.
وی در پاسخ به این سوال که گفته می‌شود وزارت ورزش بین فدراسیون‌های مختلف تفاوت قائل می‌شود، گفت: همه از نگاه ما عضو یک خانواده هستند و نگاه یکسان است. اما ظرفیت هر کدام در جامعه متفاوت است. هرچند نگاه ما به تمام رشته‌ها عادلانه است.
صالحی‌امیری درباره آنکه بودجه جدیدی به فدراسیون فوتبال برای تیم ملی اختصاص داده شده است، گفت: آن چیزی که برای تیم ملی فوتبال ضرورت اولیه بوده، برطرف شده است و برای انجام اردوها و پرداخت هزینه‌ها مشکلی وجود ندارد.