تاپ خبر۲۴: دکتر علی لاریجانی، رئیس مجلس شورای اسلامی در دیدار نوروزی دکترسیدتقی نوربخش مدیر عامل سازمان تأمین اجتماعی و معاونانش با وی، گفت: تأمین اجتماعی یکی از سازمان های برجسته و مهم کشور محسوب می شود و قطعا حمایت و رفع مشکلات پیش روی آن بسیار ضروری است. به گزارش اداره کل روابط عمومی […]

تاپ خبر۲۴: دکتر علی لاریجانی، رئیس مجلس شورای اسلامی در دیدار نوروزی دکترسیدتقی نوربخش مدیر عامل سازمان تأمین اجتماعی و معاونانش با وی، گفت: تأمین اجتماعی یکی از سازمان های برجسته و مهم کشور محسوب می شود و قطعا حمایت و رفع مشکلات پیش روی آن بسیار ضروری است.

به گزارش اداره کل روابط عمومی سازمان تأمین اجتماعی، وی با اشاره به پیشنهادات مطرح شده از سوی مسئولان سازمان تأمین اجتماعی، گفت: این پیشنهاد فکر خوبی است که دولت در عوض بدهی های خود به تأمین اجتماعی، چند پروژه برجسته را به سازمان واگذار کند تا سازمان تأمین اجتماعی در این پروژه ها سرمایه گذاری کند و این رویکرد هم موجب آبادانی مناطق مربوطه می شود و هم تقویت منابع سازمان را در پی خواهد داشت.

رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به انباشت بدهی دولت های مختلف به این سازمان گفت: به هر طریق ممکن باید کمک کرد تا مسئله بدهی دولت ها به تأمین اجتماعی تعیین تکلیف شود زیرا این اعتبارات و پول ها متعلق به کارگران بوده و دست اندازی به آن از اصل غلط بوده است.

همچنین دکترسیدتقی نوربخش مدیر عامل سازمان تأمین اجتماعی در این دیدار ضمن ارائه گزارشی درباره درآمدها و پرداختی های این سازمان در سال ٩۵، گفت: در سال گذشته برای ایفای تعهداتمان در قبال بیمه شدگان و مستمری بگیران ۵٢ هزار میلیارد تومان حق بیمه در سازمان تأمین اجتماعی وصول شده است که در مقایسه با سایر پارامترهای اقتصادی کشور رقم قابل توجهی محسوب می شود.

وی افزود: دولت یازدهم در سال گذشته ٩هزار و٢٠٠میلیارد تومان از بدهی خود به سازمان تامین اجتماعی را پرداخت کرد.

دکتر نوربخش گفت: در سال گذشته درآمد مالیاتی کشور حدود ١٠٠ هزار میلیارد تومان بود و با توجه به اینکه در برخی کشورها درآمد های حق بیمه را نیز به عنوان درآمد مالیاتی تلقی و بخشی از تعهدات حوزه تأمین اجتماعی از همین منابع تأمین می شود، گفت: بنابراین می توان اینگونه برداشت کرد که مجموع درآمد کشور ١۵٢ هزار میلیارد تومان بوده است.

دکتر نوربخش در ادامه افزود: سازمان تأمین اجتماعی در پایان سال گذشته حدود یک هزار و ٨٢٠ میلیارد تومان عیدی پرداخت کرده است که رقم قابل توجهی است.

وی با اشاره به میزان بدهی بیمه ها به بیمارستان ها، افزود: خوشبختانه این سازمان در روزهای پایانی سال حدود ٢ هزار و ۵٠٠ میلیارد تومان از بدهی های این حوزه را پرداخت کرد.

دکتر نوربخش با اشاره به تأکیدات رهبر معظم انقلاب برای حمایت از تولید و اشتغال در کشور، گفت: قطعا سازمان تأمین اجتماعی در سال ٩۶ به دنبال اقدامات موثر برای توسعه این حوزه ها است و در این مسیر خواهان حمایت و همکاری مجلس با این سازمان هستیم.

وی با اشاره به اجرای قانون بخشودگی جرائم بیمه ای کارفرمایان خوش حساب، گفت: این قانون به منظور حمایت از تولید و اشتغال و کمک به کارآفرینان اجرا شده که خوشبختانه مورد توجه و استقبال کارفرمایان محترم نیز قرار گرفته است.

مدیر عامل سازمان تأمین اجتماعی درباره روند واگذاری و فروش شرکت های زیر مجموعه سازمان تأمین اجتماعی، افزود: در این مسیر حدود ٧٠ شرکت شناسایی و ارزیابی شده اند تا در آینده این مسئله محقق شود.

دکتر رضا راعی، قائم مقام مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی نیز در این دیدار به بیان توضیحاتی درباره کارکردهای این سازمان پرداخت و ضمن تشکر از حمایت های مجلس شورای اسلامی، گفت: خواسته اصلی سازمان تأمین اجتماعی از مجلس و دولت این است که تعهدات جدید بدون لحاظ منابع لازم برای این سازمان ایجاد نشود.

وی همچنین از آمادگی این سازمان برای اجرای پروژه های بزرگ اقتصادی خبر داد و گفت: با بررسی ها و ارزیابی های انجام شده در سازمان تأمین اجتماعی؛ اجرای چند پروژه بزرگ اقتصادی پیشنهاد شده است که امیدواریم با حمایت مسئولین عالی رتبه کشور بتوانیم با ورود به این پروژه ها زمینه توسعه اقتصادی کشور و همچنین ارتقاء خدمات سازمان تأمین اجتماعی را فراهم کنیم.