تاپ خبر۲۴:بانک مسکن در حال حاضر از نظر پرتفوی تسهیلاتی در سیستم بانکی کشور رتبه اول را به خود اختصاص داده است. به گزارش تاپ خبر ۲۴ به نقل از روابط عمومی بانک مسکن،در دیدار هیات مدیره بانک مسکن و مدیران شرکت کره ای khgc (شرکت دولتی تضمین‌کننده خانه‌سازی در کره‌جنوبی) ابوالقاسم رحیمی انارکی عضو […]

تاپ خبر۲۴:بانک مسکن در حال حاضر از نظر پرتفوی تسهیلاتی در سیستم بانکی کشور رتبه اول را به خود اختصاص داده است.
به گزارش تاپ خبر ۲۴ به نقل از روابط عمومی بانک مسکن،در دیدار هیات مدیره بانک مسکن و مدیران شرکت کره ای khgc (شرکت دولتی تضمین‌کننده خانه‌سازی در کره‌جنوبی) ابوالقاسم رحیمی انارکی عضو هیات مدیره بانک مسکن طی سخنانی با بیان این مطلب گفت:در حال حاضر بزرگترین پرتفوی تسهیلاتی کشور متعلق به بانک مسکن است.
وی در این نشست که مهندس چگینی معاون امور مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی نیز حضور داشت؛ با اشاره به اینکه فعالیت اصلی بانک مسکن در حوزه مسکن و ساختمان است ؛ افزود: بیش از ۹۵ درصد پرتفوی تسهیلاتی بانک مسکن در حوزه مسکن بوده و مابقی در سایر بخش ها می باشد.
عضو هیات مدیره بانک مسکن با بیان این مطلب که قسمت عمده فعالیت این بانک در حوزه مسکن مربوط به اعطای تسهیلات خرید خانه و نیز اعطای تسهیلات برای تکمیل و احداث واحد مسکونی و همچنین تعمیرات است یادآور شد:بانک مسکن طی سال های گذشته یکی از بزرگترین طرح های ملی کشور را در حوزه مسکن به اجرا گذاشته است که در این خصوص بیش از ۳۵۰ر۲ واحد مسکونی طی ۵سال اخیر در بخش مسکن مهر پرداخت کرده است.
وی افزود:بانک مسکن از نظر NLP یا مطالبات معوق نیز جزو بانک هایی است که کمترین میزان معوقات را دارد به طوری که در حوزه مسکن میزان معوقه های بانک مسکن زیر دو درصد می باشد.
مدیرعامل شرکت khgc نیز طی سخنانی با تاکید بر تلاش مشترک برای حل مشکل مسکن گفت: باید بنیادی ترسیم کنیم که بر مبنای آن همکاری بیشتر و دوستی نزدیک تر دو ملت را به همراه داشته باشد.
مدیرعامل شرکت khgc درادامه سخنان خود درخصوص تاریخچه و فعالیت های این شرکت خاطر نشان ساخت:این شرکت از سال ۱۹۹۳، بازار پیش‌خرید و پیش‌فروش مسکن در کره‌جنوبی را تحت نظارت خود گرفته و برای هر دو طرف پیش‌خریدار و پیش‌فروشنده، مجموعه‌ای از ۲۷ نوع ضمانت‌نامه فنی، مالی، اعتباری و حقوقی صادر می‌کند که محتوای آنها در نهایت، «تمام مسوولیت‌های سازنده» را برای متقاضی و «کلیه تعهدات پولی متقاضی» را برای سازنده‌ و همچنین «تامین مالی پروژه» را برای دو طرف، تضمین می‌کند.
وی با بیان اینکه درکره جنوبی سالانه ۴۰۰ هزار واحد مسکونی توسط شرکت‌های ساختمانی احداث می‌شود افزود:۷۰درصد ساخت‌وسازهای مسکونی در کره، از همان ابتدای تعریف پروژه، مستقیم وارد کانال پیش‌فروش می‌شود و با نظارت نماینده رسمی دولت، به متقاضیان مسکن عرضه می‌شود.
به گفته ی مدیرعامل شرکت khgc طبق قوانین و مقررات رایج در این کشور، سرمایه‌گذاران بازار ساخت‌و‌ساز اگر بدون گواهینامه نماینده دولت بخواهند پیش‌فروش انجام دهند، از یکسو خود را از تسهیلات بانک‌ها و موسسات مالی محروم می‌کنند و از سوی دیگر در جذب حتی یک نفر پیش‌خریدار، ناکام می‌مانند.
در ادامه این دیدار دو طرف به بحث و تبادل نظر درخصوص نحوه همکاری در زمینه حل مشکل مسکن در دو کشور پرداختند.