تاپ خبر:کارت گرافیک GTX 780 DirectCU II با خنک‌کننده کاملا متفاوت معرفی شد. کارت گرافیک ایسوس GTX 780 DirectCU II با خنک‌کننده کاملا متفاوت DirectCU II معرفی شد. این کارت گرافیکی دارای مدار طراحی‌شده توسط ایسوس و مجهز به کنترل‌کننده ولتاژ DIGI+ VRM است و در بخش تغذیه آن از اجزای Super Alloy استفاده شده […]

تاپ خبر:کارت گرافیک GTX 780 DirectCU II با خنک‌کننده کاملا متفاوت معرفی شد.

کارت گرافیک ایسوس GTX 780 DirectCU II با خنک‌کننده کاملا متفاوت DirectCU II معرفی شد. این کارت گرافیکی دارای مدار طراحی‌شده توسط ایسوس و مجهز به کنترل‌کننده ولتاژ DIGI+ VRM است و در بخش تغذیه آن از اجزای Super Alloy استفاده شده است. در کارت GTX 780 DirectCU II ایسوس پردازنده پردازنده‌ GK110-300 نصب شده که دارای ۲۳۰۴ هسته پردازشی کودا (CUDA) است. این کارت به همراه ۳ گیگابایت حافظه ویدیویی GDDR5 با رابط ۳۸۴ بیتی طراحی شده است و برای گیمرها که نیاز به جزییات بالای گرافیکی و کیفیت تصویر فراتر از وضوح full HD دارند، کارت جیفورس GTX 780 DirectCU II با یک خنک‌کننده قدرتمند و کارایی بالا، استقامتی بالاتر از استانداردهای مرجع برای این مدل ارائه می‌کند.

طراحی حرارتی اختصاصی DirectCU II دارای سطح تماس مستقیم با پردازنده گرافیکی و لوله‌های مسی ۱۰ میلی‌متری برای انتقال حرارت است که ۲۲۰ درصد سطح توزیع حرارت بیشتری دارند و عملکرد دفع حرارت را افزایش می‌دهند. این طراحی در مقایسه با مدل مرجع ۳۰ درصد خنک‌تر است و تا ۳ برابر نویز صوتی کمتری ایجاد می‌کند. فن اختصاصی CoolTech با یک تیغه ترکیبی و طراحی منحصر به فرد بلبرینگ، شامل دمنده شعاعی داخلی و تیغه‌های بیرونی به شکل گلبرگی است. این طراحی با ایجاد جریان هوا در چندین جهت به فرآیند کاهش حرارت سرعت می‌بخشد و عملکرد پایدار گرافیکی را فراهم می‌کند.

فناوری DIGI+ VRM با ۱۰ فاز توان دارای رگولاتورهای دیجیتالی است که میزان حذف نویز برق را تا ۳۰ درصد و راندمان مصرف انرژی را تا ۱۵ درصد بهبود می‌دهد. با کمک این فناوری طول عمر و پایداری کارت تا ۲٫۵ برابر افزایش پیدا می‌کند.

نرم‌افزار GPU Tweak به همراه کارت جیفورس GTX 780 DirectCU II ایسوس برای تنظیم کارت و اجرای همزمان آن از طریق یک رابط گرافیکی طراحی شده است و علاوه بر نمایش و نظارت دقیق بر جزییات بخش‌های مختلف کارت، درایور و بایوس را به صورت خودکار آپدیت می‌کند. این کارت روی رابط نسل سوم PCI Express نصب می‌شود که سرعت بالاتری نسبت به رابط‌های پیشین دارد. تراشه جیفورس GTX 780 در این مدل نیز علاوه بر پشتیبانی از رابط DirectX نسخه ۱۱٫۱ دارای فناوری‌هایی مثل GPU Boost 2.0 برای کنترل هوشمند فرکانس پردازنده گرافیکی، PhysX با توان ۱۰ برابری محاسباتی فیزیکی در محیط بازی‌ها و تکنولوژی ۳D Vision انویدیا برای نمایش محتوای سه‌بعدی در وضوح بالا است.