تاپ خبر۲۴ : نمایشگاه «ارجان و جوبجی، جلوه‌هایی از هنر زرگری عیلام» که از نهم مرداد ماه در موزه بانک ملی ایران برپا بود، به پایان رسید. به گزارش تاپ خبر۲۴ از روابط عمومی بانک ملی ایران، این نمایشگاه تا چهارشنبه ۲۱ شهریور ماه بیش از ۱۰ هزار نفر از علاقه مندان، پژوهشگران، باستان شناسان، […]

تاپ خبر۲۴ : نمایشگاه «ارجان و جوبجی، جلوه‌هایی از هنر زرگری عیلام» که از نهم مرداد ماه در موزه بانک ملی ایران برپا بود، به پایان رسید.

به گزارش تاپ خبر۲۴ از روابط عمومی بانک ملی ایران، این نمایشگاه تا چهارشنبه ۲۱ شهریور ماه بیش از ۱۰ هزار نفر از علاقه مندان، پژوهشگران، باستان شناسان، دانشجویان و فرهنگ دوستان را به موزه بانک ملی ایران آورد.

این نمایشگاه دومین همکاری مشترک موزه بانک ملی ایران و موزه ملی ایران با همکاری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری بود.

۵۹ قطعه زرین کشف شده در محوطه باستانی ارجان و جوبجی مربوط به جنوب شرقی استان خوزستان از جمله حلقه، بازوبند، گوشواره، دکمه و دستبند زرین، صفحه تزیینی، مهره طلایی و آثاری بارز از هزاره اول قبل از میلاد در این نمایشگاه به معرض دید بازدیدکنندگان قرار گرفت.

بسیاری از مقامات کشوری و نیز سفرای کشورهای خارجی مستقر در ایران، از این نمایشگاه بازدید کردند.

علاقه مندان به بازدید از موزه بانک ملی ایران می توانند روزهای شنبه تا چهارشنبه از ساعت ۱۳ تا ۱۷ به نشانی خیابان فردوسی، بعد از خیابان سرهنگ سخایی مراجعه کنند.