تاپ خبر۲۴: بر اساس قانون ۳۰ درصد سهمیه استخدام های دولتی باید از جامعه ایثارگران باشد که در صورت استخدام در این وزارتخانه این قانون اجرا خواهد شد. مشاور وزیر و مدیرکل دفتر شاهد و ایثارگران وزارت آموزش و پرورش گفت: خانواده های معظم شهدا، جانبازان و ایثارگران در اولویت استخدام این وزارتخانه قرار دارند. […]

تاپ خبر۲۴: بر اساس قانون ۳۰ درصد سهمیه استخدام های دولتی باید از جامعه ایثارگران باشد که در صورت استخدام در این وزارتخانه این قانون اجرا خواهد شد.
مشاور وزیر و مدیرکل دفتر شاهد و ایثارگران وزارت آموزش و پرورش گفت: خانواده های معظم شهدا، جانبازان و ایثارگران در اولویت استخدام این وزارتخانه قرار دارند.
«محمدحسین کفراشی» عصر یکشنبه در جمع فرهنگیان ایلام در مجتمع رفاهی فرهنگیان افزود: بر اساس قانون ۳۰ درصد سهمیه استخدام های دولتی باید از جامعه ایثارگران باشد که در صورت استخدام در این وزارتخانه این قانون اجرا خواهد شد.

وی تعداد ایثارگران شاغل در مدارس سراسر کشور را ۱۳۰ هزار نفر عنوان کرد و گفت: از این تعداد، ۲۸ هزار نفر جانباز، چهار هزار و ۵۰۰ نفر آزاده، ۱۴ هزار نفر فرزند شهید، ۱۷ هزار نفر برادر و خواهر شهید، ۸۵ هزار رزمنده و سه هزار نفر نیز همسر شهدا هستند.

کفراشی به قانون جامع ایثارگری در کشور اشاره کرد و یادآور شد: بخش هایی از این قانون برای اجرایی شدن نیازمند آیین نامه است که چنانچه از طریق کمیسیون اجتماعی دولت تصویب شود این وزارتخانه نیز مکلف به اجرای آن خواهد بود.

مشاور وزیر و مدیرکل دفتر شاهد و ایثارگران وزارت آموزش و پرورش اجرای کامل قانون جامع ایثارگری برای فرهنگیان در این وزارتخانه را نیازمند مشارکت برخی ارگان ها همچون معاونت راهبردی ریاست جمهوری و سازمان بازنشستگی دانست و گفت: با اجرای این قانون در کشور مطالبات بحق ایثارگران تحقق خواهد یافت.

وی تعداد شهدای فرهنگی و دانش آموز کشور را به ترتیب پنج هزار و ۳۶ هزار شهید اعلام کرد و افزود: این وزارتخانه درصدد است تا پایگاه های اطلاعاتی از زندگینامه و وصیت نامه و سایر آثار شهدای فرهنگی راه اندازی کند

منبع : خبرگزاری ایرنا