تاپ خبر۲۴: مدیرعامل شرکت توسعه و نوآوری شهر از شرکتهای بانک شهر، با بیان اینکه ورود پیشخوان‌های شهرنت‌، زمینه ارائه خدمات نوین بانکی را به شکلی متفاوت فراهم کرده است، از افزایش درخواست مدیران شهری برای ایجاد شهرنت‌ها در سطح کشور خبر داد. به گزارش تاپ خبر۲۴ به نقل از مرکز ارتباطات و روابط‌عمومی بانک […]

تاپ خبر۲۴: مدیرعامل شرکت توسعه و نوآوری شهر از شرکتهای بانک شهر، با بیان اینکه ورود پیشخوان‌های شهرنت‌، زمینه ارائه خدمات نوین بانکی را به شکلی متفاوت فراهم کرده است، از افزایش درخواست مدیران شهری برای ایجاد شهرنت‌ها در سطح کشور خبر داد.

به گزارش تاپ خبر۲۴ به نقل از مرکز ارتباطات و روابط‌عمومی بانک شهر، مسیح قائمیان با بیان این ‌که توسعه بانکداری الکترونیک از عزم‌های جدی بانک شهر بوده و طی دو سال اخیر موفقیت‌های زیادی در این زمینه کسب شده است، گفت: انتظار نسل امروز و به دنبال آن توسعه تکنولوژی در آینده، نیاز به بانکداری الکترونیک را بیش از پیش روشن می‌سازد.
قائمیان، با بیان این ‌که توسعه خدمات بانکداری الکترونیک با هدف کاهش هزینه روزمره زندگی شهروندان در دستور کار بانک شهر قرار دارد، گفت: در این مورد، پیشخوان‌های شهرنت به عنوان فضایی که انواع خدمات بانکی را به صورت ۲۴ساعته و بدون نیاز به مراجعه به شعب ارایه می‌کنند، با اتکا به تکنولوژی‌های نوین نرم‌افزاری از سال۹۳ پیش‌بینی و راه‌اندازی شد.
وی افزود: بر اساس اهداف طرح و ماهیت این خدمت، پس از انجام هماهنگی و کسب مجوزهای لازم با استقرار پیشخوان‌های شهرنت در اماکن عمومی پر جمعیت مانند مراکز خرید، بازار میوه و تره‌بار و غیره، ضمن ارائه تمامی خدمات بانکی، زمینه افزایش دسترسی و میزان رضایت مشتریان و شهروندان فراهم شده است.
ویژگی‌ها و محل استقرار پیشخوان‌های شهرنت‌‌
مسیح قائمیان، اظهار کرد: شهرنت‌ها با قابلیت پذیرش انواع کارت‌های بانکی عضو شبکه شتاب و قابلیت اتصال به سامانه پرداخت الکترونیکی، انجام اموری چون دریافت وجه، اعلام مانده حساب، پرداخت قبوض، خرید کارت شارژ، صدور آنی کارت هدیه با متن دلخواه، واریز وجه به حساب سپرده، صدور ضمانتنامه نقدی و گواهی تمکن مالی، استفاده از خدمات اینترنت‌بانک و اطلاع رسانی و تبلیغات را دارند.
وی، افزود: پاسخگویی به مشتریان بانک شهر و شهرداری‌ها از طریق دستگاه خودبانک(VTM)، استفاده از دستگاه‌های خودپردازATM))، وب‌کیوسک‌های اینترنتی جهت بررسی حساب‌های شخصی و غیره از جمله خدماتی است که توسط این پیشخوان‌ها ارائه می‌شود و در هر پیشخوان، یک نفر راهبر برای راهنمایی مراجعه‌کنندگان پیش‌بینی شده است.
VTM(خودبانک) نوین‌ترین خدمت بانکی دنیا در ایران
مدیرعامل شرکت توسعه و نوآوری شهر در ادامه با اشاره به استقرار دستگاه‌های VTM(خودبانک) در پیشخوان‌های شهرنت، گفت: از این طریق، شهروندان امکان خواهند داشت تا با کارشناسان شعب به ‌صورت مجازی در ارتباط باشند و امور بانکی خود را با سهولت بیشتری انجام دهند.
وی افزود: دستگاه‌های خود‌بانک، یکی از مطرح‌ترین تکنولوژی‌های بانکی در دنیاست که هم اکنون فقط در برخی کشورها وجود دارد و در ایران برای نخستین بار از سوی بانک شهر ارائه شده است که این موضوع، نشان‌دهنده اهمیتی است که بانک شهر برای نیاز شهروندان و مشتریان قائل است.
قائمیان، همچنین با اشاره به عملکرد پیشخوان‌های شهرنت در ایام نوروز و تعطیلی شعب سایر بانک‌ها، گفت: ما اعتقاد داریم که پیشخوان‌های شهرنت هر یک به تنهایی مانند یک شعبه عمل می‌کنند و از این رو، در مقاطعی از سال مانند ایام نوروز که بیشتر شعب بانک‌ها تعطیل هستند، عملکرد شهرنت‌ها بیش از پیش مشخص ‌شد، به طوری که در نوروز امسال، نظرسنجی مردمی در سطح کشور، نشان‌دهنده رضایت ۹۵درصدی از خدمات پیشخوان‌ها بود.
رضایت شهروندان و مدیران شهری از عملکرد پیشخوان‌های شهرنت‌
مدیرعامل شرکت توسعه و نوآوری شهر در خصوص جانمایی پیشخوان‌های شهرنت نیز گفت: از آنجا که در این پیشخوان‌ها، تمامی خدمات بانکی مورد نیاز شهروندان به صورت شبانه‌روزی ارائه می‌شود، با مجوز و هماهنگی مدیران شهری، کیوسک‌های مربوطه در نقاط مختلف شهر که مزاحمتی برای تردد شهروندان ایجاد نکند، نصب شد تا علاوه بر تسهیل بیشتر در ارائه خدمات بانکی، به نوعی جلوه بصری مناسب و متناسبی را نیز در مبلمان شهرها ایجاد کنند.
وی تصریح کرد: پیشخوان‌های شهرنت به دلیل کارایی بالای خود موجب شده تا میزان درخواست شهروندان از مدیریت شهرهای مختلف کشور در این زمینه بیشتر شود تا به ویژه در مراکزی از استان‌ها که تعداد شعب بانک شهر کمتر است، شهروندان بتوانند به آسانی و با سرعت، خدمات مورد نیاز بانکی خود را دریافت کنند.

حرکت در مسیر شهر الکترونیک به پشتوانه مسئولان کشوری و شهری
قائمیان در ادامه اظهار کرد: بنابراین در مسیر تحقق شعار سال و عمل به منویات مقام معظم رهبری مبنی بر اقدام و عمل شایسته و خدمت‌رسانی به شهروندان از هیچ اقدامی برای پیاده‌سازی پروژه شهر هوشمند فروگذار نخواهیم کرد.
مدیرعامل شرکت توسعه و نوآوری شهر، افزود: از ابتدای سال جاری و با تلاش شبانه‌روزی تمامی بخش‌های مختلف بانک شهر توانستیم مراتب قدردانی و همراهی رئیس دفتر مقام معظم رهبری(مدظله العالی) در قم، نمایندگان مجلس شورای اسلامی از شهرهای رشت، شیراز، کرمانشاه و حمایت مجموعه شوراهای اسلامی و شهرداری‌های تهران، قزوین، بندرانزلی و … را به دست آوریم که بیش از پیش موجب دلگرمی خانواده بانک شهر در انتخاب مسیر صحیح خدمت‌رسانی است.