تاپ خبر۲۴:مدیرعامل بانک صنعت و معدن گفت: پیشنهاد من این است که حمایت از بنگاه‌های کوچک و متوسط از مسیر بانک‌های توسعه‌ای انجام شود . علی اشرف افخمی با اشاره به برنامه بانک صنعت و معدن برای حمایت از بنگاه‌های کوچک و متوسط اظهار داشت: از سال گذشته این برنامه عملیاتی شده به طوری که […]

تاپ خبر۲۴:مدیرعامل بانک صنعت و معدن گفت: پیشنهاد من این است که حمایت از بنگاه‌های کوچک و متوسط از مسیر بانک‌های توسعه‌ای انجام شود .

علی اشرف افخمی با اشاره به برنامه بانک صنعت و معدن برای حمایت از بنگاه‌های کوچک و متوسط اظهار داشت: از سال گذشته این برنامه عملیاتی شده به طوری که حدود ٣٨ درصد میزان اعطای تسهیلات به بنگاه‌های کوچک و متوسط افزایش یافته است.
وی افزود: قطعا یک بانک به تنهایی نمی‌تواند همه بنگاه‌های کوچک و متوسط را پوشش دهد اما ما معتقدیم یکی از راهکارهایی که می‌تواند به پیشبرد اقتصاد مقاومتی کمک کند، حمایت از بنگاه‌های کوچک و متوسط است .
به گفته وی بنگاه‌های کوچک و متوسط سرمایه کمتر،‌ اشتغال و کارآمدی بیشتری دارند.
افخمی با بیان اینکه سال گذشته و اواخر سال ٩۴ برای حمایت از بنگاه‌های کوچک و متوسط با بانک مرکزی به تفاهم رسیدیم، تصریح کرد:‌ طی آن تفاهم مقرر شد بانک مرکزی مبلغی را در اختیار بانک صنعت و معدن قرار دهد تا بانک به بنگاه‌های کوچک و متوسطی که می‌توانند ظرفیت تولید را افزایش دهند و یا در وضعیت بحرانی هستند اختصاص دهد.
مدیرعامل بانک صنعت و معدن اظهار داشت: حدود ٧٠ واحد در این رابطه شناسایی شد و ما ۵٠٠ میلیارد تومان برای حمایت از آنها از بانک مرکزی دریافت و به آنها پرداخت کردیم.
وی با اشاره به عملکرد مثبت این بنگاه‌ها پس از اعطای این تسهیلات گفت: آنچه ما تاکنون رصد کردیم آن است که اشتغال و سطح تولید در این بنگاه‌ها افزایش یافته است. این طرح آزمایشی نشان می‌دهد که می‌توانیم با حمایت مناسب از بنگاه‌های کوچک و متوسط تولید و اشتغال را رونق دهیم.
مدیرعامل بانک صنعت و معدن با اشاره به اعلام پرداخت ١۶ هزار میلیارد تومان به بنگاه‌های کوچک و متوسط در سال جاری افزود: اینکه این اعتبار از کدام محل تامین خواهد شد هنوز مشخص نیست اما درخواست و پیشنهاد من این است که این مبلغ در اختیار بانک‌های توسعه‌ای از جمله بانک صنعت و معدن قرار گیرد و اگر این کار انجام شود مطمئن باشید بخش مهمی از مشکلات بنگاه‌های کوچک ومتوسط حل خواهد شد.
بر اساس اعلام بانک مرکزی منابع بانک‌ها امسال به سمت بنگاه‌های کوچ و متوسط هدایت شده و بنگاه‌های بزرگ از طریق بازار سرمایه باید اقدام به به تامین مالی کنند.