تاپ خبر۲۴:مدیر عامل بانک سپه با بیان اینکه باید فرهنگ مشتری مداری بیشتر از گذشته در بانک نهادینه شود گفت: برنامه بانک سپه حضور هوشمندانه در عرصه های مختلف و جدید اقتصادی است. سید کامل تقوی نژاد در جمع مدیران ارشد بانک سپه ضمن تبیین برنامه های جدید این بانک اظهارداشت: اولویت بانک ارائه محصولات […]

تاپ خبر۲۴:مدیر عامل بانک سپه با بیان اینکه باید فرهنگ مشتری مداری بیشتر از گذشته در بانک نهادینه شود گفت: برنامه بانک سپه حضور هوشمندانه در عرصه های مختلف و جدید اقتصادی است.
سید کامل تقوی نژاد در جمع مدیران ارشد بانک سپه ضمن تبیین برنامه های جدید این بانک اظهارداشت: اولویت بانک ارائه محصولات جدید و متنوع است. باید در تامین مالی پروژه ها و طرح هایی که بانک در آن ها کمتر وارد شده مشارکت نماییم.
مدیر عامل بانک سپه تاکید کرد: ما باید بازارهایی مثل نفت و گاز را بازشناسی و به سراغ پروژه های زیربنایی که در این زمینه وجود دارد برویم. وی با بیان اینکه باید مراکز جدید پولی را بشناسیم گفت: باید متناسب با اقوام و گروهها و اقلیت ها ، بازار جدید تعریف کنیم. تقوی نژاد با اشاره به اینکه ابزارهایی مثل خرید دین، مرابحه و صکوک را مجدداً باید برسی و از آن استفاده کنیم تصریح کرد: نمی توانیم با همه مشتریان به یک گونه رفتار کنیم. بعضی از شرکت ها و اشخاص توجه ویژه نیاز دارند. باید نیازها و سلایق متفاوت مشتریان مدنظر قرار گیرد.

* شرایط موجود را به خوبی رصد کنید
مدیر عامل بانک سپه با بیان اینکه برای رسیدن بانک به جایگاه واقعی خود باید گامهای اساسی برداریم ، اظهار داشت: لازم است شرایط موجود را به درستی رصد کنیم و متناسب با آن بمنظور ارتقای جایگاه بانک قدم برداریم.
وی با اشاره به اینکه باید برای جذب مشتریان جدید تلاش کنیم و فرهنگ مشتری مداری را در بانک نهادینه نماییم گفت:منشور مشتری محوری باید در بانک بازنگری و به عنوان یک استراتژی جدید مطرح شود. مدیر عامل افزود: برای اینکه در عرصه رقابت همچنان بعنوان انتخاب اول مشتریان باشیم باید حتماً به فرایندهای داخلی بانک توجه مجدد کنیم.
وی با بیان اینکه بانک سپه رشد و تعالی خود را در بیشینه سازی منافع مشتریان و بانک می داند اظهار داشت: بانک سپه با پایبندی به اصول بانکداری بدون ربا، اصول حرفه ای مشتری مداری و اطمینان در اجرای اصول امنیت اطلاعات در امور بانکی و حمایت از ارتقاء سطح رفاه جامعه در صدد ایجاد تصویری مثبت و مطلوب در اذهان جامعه است.

* تدوین چهار برنامه راهبردی جدید
تقوی نژاد با بیان اینکه برای نیل به این مسئله چهار هدف کلان در بانک تبیین شده به تشریح این برنامه ها پرداخت. وی اولین هدف تعریف شده را توسعه سرمایه انسانی عنوان کرد و افزود: نیروی انسانی سرمایه اصلی بانک محسوب می شود. سرمایه ای که نمی توان برای آن ارزش مادی قایل شد.
مدیر عامل بانک سپه گفت: با توجه به این مهم و به منظور ارتقاء هر چه بهتر و بیشتر نیروی انسانی در بانک توسعه دانش بازار محور، جذب، حفظ و تسهیم دانش و مهارت های حرفه ای، توسعه و یکپارچه سازی نظام اطلاعاتی، تقویت فرهنگ خلاقیت و کارتیمی و همچنین افزایش تعامل با نهادهای علمی و تخصصی- حرفه ای پولی و مالی داخلی و بین المللی مدنظر قرار گرفته که به اجرا در خواهد آمد.

* بانک را چابک می کنیم
تقوی نژاد دومین هدف تعریف شده را نوآوری در ارائه خدمات بانکی عنوان کرد و اظهار داشت: به منظور نیل به این هدف مهم بانک سپه نوآوری در خدمات و محصولات بانکی خود، چابک سازی بانک، افزایش بهره وری کانال های الکترونیکی ارائه خدمات و افزایش بهره وری شعب و کارکنان را مدنظر قرار داده که با فراهم شدن مقدمات اجرای آن به زودی به مرحله اجرا گذاشته خواهد شد.

* بانک را سودآورتر از گذشته می کنیم
مدیر عامل بانک توجه به خواست و نیاز مشتری را هدف سوم تعریف شده در بانک عنوان کرد و گفت: به منظور نیل به این هدف توجه به نیازهای مشتریان برای افزایش وفاداری آنها به بانک، توسعه سهم از مبادلات بانکی مشتریان، تنوع بخشی کانال های ارائه خدمت و ترویج بانکداری الکترونیک مدنظر قرار گرفته است.
تقوی نژاد چهارمین هدف استراتژیک تعریف شده در بانک را توجه به فاکتورهای مالی و افزایش سهم بازار بانک سپه عنوان کرد و افزود: طبق برنامه ریزی های صورت گرفته در بخشهای مختلف به دنبال سودآورتر کردن بانک سپه به عنوان یک بنگاه اقتصادی هستیم.
وی اظهار داشت: به این منظور به دنبال کاهش قیمت تمام شده پول، افزایش سهم بانک از سپرده های ارزان قیمت و افزایش سهم بانک از درآمدهای غیر مشاع می باشیم.
تقوی نژاد با بیان اینکه باید به سمت بهبود ساختار هزینه ها برویم افزود: طبق برنامه ریزیهای صورت گرفته دنبال متنوع کردن سبد درآمدهای خود به همراه کاهش مطالبات غیرجاری بانک هستیم.
مدیر عامل بانک در پایان با اشاره به لزوم بهینه سازی مصارف بانک گفت: با بهبود مدیریت نقدینگی بانک سپه را به سمت سودآوری بهتر و بیشتر به همراه اثرگذاری بالاتر در عرصه کلان اقتصادی خواهیم برد.