تاپ خبر۲۴: بیست و یکمین نمایشگاه بین‌المللی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی ۱۶ اردیبهشت‌ماه و با حضور بیش از ۱۹۰۰ شرکت داخلی و خارجی آغاز به کار می‌کند. به گزارش تاپ خبر۲۴ به نقل از ستاد خبری بیست و یکمین نمایشگاه بین‌المللی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی، دکتر اکبر نعمت‌الهی، مدیرکل روابط‌عمومی وزارت نفت، با […]

تاپ خبر۲۴: بیست و یکمین نمایشگاه بین‌المللی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی ۱۶ اردیبهشت‌ماه و با حضور بیش از ۱۹۰۰ شرکت داخلی و خارجی آغاز به کار می‌کند.

به گزارش تاپ خبر۲۴ به نقل از ستاد خبری بیست و یکمین نمایشگاه بین‌المللی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی، دکتر اکبر نعمت‌الهی، مدیرکل روابط‌عمومی وزارت نفت، با تشریح جزئیات برگزاری بیست یکمین دوره نمایشگاه نفت، افزود: امسال با توجه به اجرایی شدن برجام نمایشگاه نفت با استقبال فوق العاده‌ای نسبت به سال‌های گذشته روبه‌رو بود به گونه‌ای که با وجود اختصاص تمام فضای موجود در محل نمایشگاه‌های دائمی جمهوری اسلامی ایران، اعم از سالن‌های سرپوشیده و فضای باز، تعداد زیادی از شرکت‌ها موفق به گرفتن غرفه نشدند.
نعمت‌الهی با بیان اینکه تاکنون بیش از ۹۰۰ شرکت داخلی و ۸۸۰ شرکت خارجی در نمایشگاه بیست و یکم غرفه خریداری کرده‌اند، از افزایش حضور بین‌المللی از ۳۲ به ۳۸ کشور در نمایشگاه امسال خبر داد و گفت: تعداد شرکت‌های حاضر در نمایشگاه بیست ویکم بیش از ۱۹۰۰ شرکت خواهد بود زیرا در برخی غرفه‌ها چند شرکت به صورت مشترک حاضر شده‌اند و یا برخی غرفه‌ها به هلدینگ‌هایی متشکل از چند شرکت واگذار شده‌است.
وی با اشاره به اختصاص حدود ۷۰ هزار مترمربع فضای سرپوشیده و روباز به شرکت‌های داخلی و خارجی حاضر در نمایشگاه بیست و یکم تصریح کرد: تاکنون شرکت‌های خارجی از ۳۸ کشور دنیا شامل شرکت‌هایی از آلمان، اکراین، چین، سوئیس، ایتالیا، امارات، ارمنستان، اتریش، بلژیک، فرانسه، هنگ کنگ، هند، مالزی، موناکو، هلند، لهستان، امریکا، کانادا، ونزوئلا،کره جنوبی، استرالیا، روسیه، اسپانیا، سنگاپور، ترکیه، انگلستان، آذربایجان، نروژ، سوئد، برزیل، بلغارستان، رومانی، ژاپن، نیوزلند، تایوان، پرتغال، اندونزی و فنلاند در نمایشگاه جانمایی شده‌اند.
رئیس شورای سیاستگذاری نمایشگاه‌های صنعت نفت با بیان اینکه شرکت‌های مربوط به کشورهای چین، کره جنوبی، ترکیه، آلمان، اسپانیا، ایتالیا، فرانسه، اتریش، فنلاند در نمایشگاه امسال به صورت پاویون حضور یافته‌اند، افزود: تعداد غرفه شرکت‌های خارجی حاضر در نمایشگاه بیست و یکم نسبت به سال گذشته حدود ۶۰ درصد رشد نشان می‌دهد که این موضوع حاکی از علاقمندی دنیا به سرمایه‌گذاری در صنعت نفت جمهوری اسلامی ایران است.
نعمت‌الهی با اشاره به موضوع انتقال تکنولوژی و توسعه شرکت‌های دانش بنیان به عنوان یکی از ارکان مهم تحقق اقتصاد مقاومتی افزود: در بیست و یکمین نمایشگاه بین‌المللی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی موضوع انتقال تکنولوژی مورد توجه خاص بوده ضمن تشریح سیاست‌های کلان کشور برای توسعه صنعت نفت ابعاد و زمینه‌های فعالیت شرکت‌های خارجی در ایران با تاکید بر موضوع انتقال دانش فنی تبیین خواهد شد.
مدیرکل روابط‌عمومی وزارت نفت از حضور شرکت‌های بزرگ بین‌المللی در نمایشگاه بیست و یکم صنعت نفت خبر داد و گفت: تاکنون حضور شرکت‌های گازپروم، لوک اویل، سولزر، لینکلن الکتریک، فوچز قطعی شده و چند شرکت معتبر بین‌المللی دیگر از ایتالیا در حال مذاکره جهت حضور در نمایشگاه هستند.
بر اساس این گزارش، بیست و یکمین نمایشگاه بین‌المللی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی تهران به عنوان بزرگترین نمایشگاه صنعت نفت در خاورمیانه و جزو نمایشگاه‌های برتر جهان به شمار می‌رود.
نمایشگاه بیست و یکم صنعت نفت از ۱۶ تا ۱۹ اردیبهشت ماه برگزار خواهد شد و علاقمندان می‌توانند از ساعت ۱۰ تا ۱۸ از این نمایشگاه بازدید کنند.