تاپ خبر۲۴: جلسه کارگروه تسهیل ورفع موانع تولیداستان البرز باحضوردکترسیف، رییس کل بانک مرکزی، طهایی استانداراستان البرز،حسین زاده مدیرعامل بانک ملی ایران ، مدیران عامل سایربانک ها ومسئولین استانی درمحل سالن شهدای دولت دراستانداری البرز برگزار شد. دکتر سیف رئیس کل بانک مرکزی در کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان البرز ، با اشاره […]

تاپ خبر۲۴: جلسه کارگروه تسهیل ورفع موانع تولیداستان البرز باحضوردکترسیف، رییس کل بانک مرکزی، طهایی استانداراستان البرز،حسین زاده مدیرعامل بانک ملی ایران ، مدیران عامل سایربانک ها ومسئولین استانی درمحل سالن شهدای دولت دراستانداری البرز برگزار شد.

دکتر سیف رئیس کل بانک مرکزی در کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان البرز ، با اشاره به اینکه سال جاری از ویژگی های خاص و منحصر بفردی برخوردار است، بر ضرورت ایجاد تحرک در اقتصاد و تولید کشور تاکید کرد و افزود: نظام بانکی در این خصوص احساس مسئولیت جدی می کند و علیرغم وجود مشکلات ساختاری ناشی از مسائل انباشته شده در دو سه دهه اخیر ، با تمام توان وارد صحنه شده است.
حسین زاده مدیرعامل بانک ملی ایران در این جلسه اظهار داشت : با عنایت به شرایط ویژه استان البرز در بخش کشاورزی و همچنین وجود طرح های توجیه پذیر در بخش صنایع تبدیلی و صادرات ، بانک ملی می کوشد بر اساس مصوبات و مقررات بانک مرکزی و با اعطای تسهیلات در بخش تولید همچون گذشته برای رفع موانع تولید استان گام بردارد.
وی در ادامه افزود : به منظور حمایت از شرکت های دانش بنیان و عملیاتی نمودن طرح ها و ایده های ناب اینگونه شرکت ها در خط های تولیدی و همچنین ایجاد پارک های فناوری ، بانک ملی ایران در سال ۹۵ اهتمام خواهد ورزید.
مدیرعامل بانک ملی ایران همچنین گفت: بر اساس فرمایشات مقام معظم رهبری و تاکید بر نقش جدی بنگاه های کوچک و متوسط در ایجاد اشتغال پایدار، بانک ملی نیز سعی دارد به تخصیص سرمایه در گردش به واحدهای تولیدی کوچک و متوسط زیر ۱۰۰ نفر و همچنین پرداخت تسهیلات به واحدهای راکد به ایجاد تحرک در بخش اقتصاد کشور کمک نماید.
وی تاکید کرد: بانک ملی سعی دارد منابع محدود خود را به صورت بهینه به مراکز تولیدی تخصیص داده تا در خروج اقتصاد کشور از رکود تأثیر گذار باشد و برون رفت از رکود با سرعت بیشتری انجام پذیرد.
طهایی استاندار البرز نیز در سخنانی که درجلسه این کارگروه بیان داشت تصریح کرد: این استان به جهت تشکیلات تازه تأسیس از یک سو و رشد روز افزون جمعیت از سوی دیگر، نیازمند توسعه و افزایش شعب بانک ها در نقاط مختلف استان است و افزایش اختیارات مدیران شعب بانک در این استان نیز یکی از انتظارات برای توسعه خدمات بانکی است.
وی با اشاره به استقبال خوب سرمایه گذاران خارجی برای حضور در این استان به برخی موانع ومشکلات موجود اشاره کرد و رفع مشکلات ارزی را خواستار شد.
در این جلسه شهرآشوب دبیر شورای هماهنگی بانک ها ی استان، گزارشی از مشکلات بانک ها و تلاش های صورت گرفته در رفع موانع تولید و کمک به رونق دوباره صنایع کوچک و متوسط ارائه دادند.