تاپ خبر۲۴:معاون شعب و توسعه بازاریابی بانک شهر با اشاره به تسهیل در پرداخت شهروندان با استفاده از کارت شهروندی، حذف معایب کاربرد پول نقد در این حوزه را از عمده ترین ویژگی‌های کارت شهروندی دانست. به گزارش تاپ خبر۲۴ به نقل از مرکز ارتباطات و روابط عمومی بانک شهر، علیرضا آذری با اشاره به […]

تاپ خبر۲۴:معاون شعب و توسعه بازاریابی بانک شهر با اشاره به تسهیل در پرداخت شهروندان با استفاده از کارت شهروندی، حذف معایب کاربرد پول نقد در این حوزه را از عمده ترین ویژگی‌های کارت شهروندی دانست.
به گزارش تاپ خبر۲۴ به نقل از مرکز ارتباطات و روابط عمومی بانک شهر، علیرضا آذری با اشاره به اهمیت توسعه کارت‌های شهروندی اظهار کرد: این کارت به منظور تسهیل در امور پرداخت شهروندان به ویژه در حوزه پول خرد تعریف شده است و فضای پذیرندگی آن در بخش‌های مختلف در سراسر کشور در حال گسترش است.
وی با اشاره به کاربرد این کارت در فضاهای مختلف تصریح کرد: تکنولوژی کارت شهروندی و کارت بلیط در ناوگان اتوبوسرانی و تاکسیرانی عمومی داخل شهر و سایر حوزه های پرداخت خرد انجام خواهد شد، به گونه ای که هزینه حمل و نقل به وسیله کارت شهروندی و توسط شهروندان پرداخت و هزینه پرداخت شده مطابق مدلی که شهرداری شهر مربوطه به بانک ارائه می دهد، به حساب پذیرندگان واریز شود.
معاون شعب و توسعه بازاریابی، هدف کلی این پروژه را پیاده سازی تکنولوژی کارت شهروندی در سامانه پرداخت پول خرد دانست و افزود: افزایش کنترل جریان نقدینگی توسط شهرداری به وسیله تکنولوژی CITY PAY و CITY WAY، بهبود کیفیت خدمات شهرداری به شهروندان از طریق افزایش کیفیت فرایند پرداخت هزینه حمل و نقل اتوبوسرانی و تاکسیرانی توسط شهروندان، پیاده سازی تکنولوژی CITY PAY و CITY WAY به منظور استفاده در سایر حوزه های پرداخت شهری مانند سینماها و مراکز فرهنگی از اهداف راه اندازی این کارت است.
وی خاطر نشان کرد: حذف معایب کاربرد پول نقد در حوزه پرداخت، نظیر آلودگی ،استهلاک پول ،مشکلات نظارتی، به دست آوردن ابزار مناسب جهت تهیه گزارشات مختلف آماری با ثبت آمار پرداخت به وسیله تکنولوژی کارت شهروندی و همچنین صرفه جویی در هزینه های شهرداری با سرمایه گذاری بلند مدت از طریق کاهش هزینه های نیروی انسانی و اتوماسیون کردن فرآیندهای پرداخت در حوزه حمل و نقل عمومی شهری(اتوبوسرانی و تاکسیرانی) از دیگر کاربردهای کارت شهروندی است .
به گفته آذری، کارت شهروندی هم اکنون در کلان شهرهایی از جمله شیراز، همدان ، تبریز و تهران اجرا و در دست تکمیل است و به زودی در سراسر کشور توسعه خواهد یافت.