تاپ خبر۲۴:ابزار اختصاصی بهینه‌سازی پردازنده، افزایش ۲۵ درصدی در هسته‌های پردازشگر کودا، فناوری‌های PhysX و TXAA برخی از ویژگی‌های ایسوس GTX 780 Ti برای دستیابی به قدرت گرافیکی بیشتر هستند. کارت گرافیکی ایسوس GTX 780 Ti از پردازنده گرافیکی جدید جیفورس GTX 780 Ti استفاده می‌کند و در آن فناوری‌های اختصاصی بهینه‌سازی توان کارت بکار […]

تاپ خبر۲۴:ابزار اختصاصی بهینه‌سازی پردازنده، افزایش ۲۵ درصدی در هسته‌های پردازشگر کودا، فناوری‌های PhysX و TXAA برخی از ویژگی‌های ایسوس GTX 780 Ti برای دستیابی به قدرت گرافیکی بیشتر هستند.

کارت گرافیکی ایسوس GTX 780 Ti از پردازنده گرافیکی جدید جیفورس GTX 780 Ti استفاده می‌کند و در آن فناوری‌های اختصاصی بهینه‌سازی توان کارت بکار رفته‌اند. هسته‌های کودا در این پردازنده گرافیکی ۲۵ درصد افزایش یافته‌اند و فرکانس این بخش به ۹۲۸ مگاهرتز رسیده است. پیشرفت این دو ویژگی در مقایسه با نسخه‌های قبلی باعث افزایش توان ASUS GTX 780 Ti در اجرای بازی‌ها می‌شود.

فناوری و کارایی اختصاصی در GTX 780 Ti

GTX 780 Ti دارای ابزار بهینه‌سازی توان پردازنده گرافیکی است که بطور اختصاصی توسط ایسوس تولید شده است. این ابزار با کاربرد آسان خود به کاربران امکان کنترل تنظیمات کارت و دسترسی به بیشترین توان را می‌دهد و از طریق آن می‌توان ویژگی‌های فرکانس و ولتاژ در بخش پردازنده و حافظه گرافیکی را تنظیم و بطور همزمان میزان سرعت فن‌ها و مصرف توان را بررسی کرد. ایسوس با کمک این ابزار تلاش می‌کند اورکلاکینگ کارت را آسان کند تا برای کاربران مختلف قابل اجرا باشد. علاوه بر این امکان اشتراک تصاویر بهینه‌سازی کارت نیز وجود دارد و می‌توان همزمان با اجرای تنظیمات روی کارت، تصاویر آن را برای دیگران به صورت زنده نمایش داد ضمن اینکه امکان انتخاب یک عنوان، متن، عکس و تصاویر وب‌کم برای پخش زنده این تنظیمات وجود دارد و کاربرانی که این تصاویر را مشاهده می‌کنند می‌توانند از وضعیت اورکلاکینگ حین اجرای بازی بطور کامل با خبر شوند.

آخرین دستاوردها برای دسترسی به قدرت گرافیکی سریع‌تر و دقیق‌تر

کارت گرافیکی ASUS GTX 780 Ti مجهز به آخرین دستاوردهای فناوری برای ارایه سریع‌تر و شفاف‌تر محتواهای گرافیکی و دسترسی به بیشترین سطح کارایی در بازی‌های ویدیویی است. نسل دوم فناوری GPU Boost انویدیا که در پردازنده GTX 780 Ti استفاده شده است می‌تواند بطور خودکار فرکانس را افزایش دهد و با اجرای صحیح تنظیمات، روی مواردی مثل دما و مصرف انرژی کنترل داشته باشد بطوریکه در یک تجربه حرفه‌ای از اجرای بازی‌ها قدرت پردازش بیشتری در اختیار کارت قرار دارد. در این مدل از فناوری PhysX انویدیا هم استفاده می‌شود که برای شبیه‌سازی دقیق قوانین فیزیک در دنیای واقعی کاربرد دارد و در تعامل با فناوری TXAA انویدیا برای اصلاح تصاویر گرافیکی در بخش‌هایی مثل بافت‌ها و لبه‌ها اجرا می‌شود. نتیجه این تعامل، ارایه تصویری شفاف و واقعی همراه با جلوه‌های ویژه سینمایی است. از دیگر فناوری‌های همراه این کارت می‌توان به جیفورس ShadowPlay اشاره کرد که کاربران از طریق آن می‌توانند بازی خود را ثبت و ضبط کنند و این در حالی است که از کیفیت تصویر UHD یا ۴K نیز در پخش تصاویر پشتیبانی می‌شود.

استفاده از ظرفیت بالای حافظه امکان انتخاب بیشترین سطح جزییات را فراهم کرده است و در ASUS GTX 780 Ti از ۳ گیگابایت حافظه پر سرعت GDDR5 برای کسب بیشترین لذت از بازی‌ها استفاده می‌شود. این کارت از آخرین نسخه رابط دایرکت‌ایکس ۱۱٫۲ پشتیبانی می‌کند و قابلیت‌هایی مانند tessellation و محاسبات geometry از طریق پردازنده گرافیکی انجام می‌شود تا فضای بازی به محیط واقعی نزدیک شود.

فناوری ۳D Vision انویدیا در کارت گرافیکی ASUS GTX 780 Ti از پخش همزمان محتوا در چندین نمایشگر پشتیبانی می‌کند و از طریق آن گیمرها می‌توانند بازی را در سه نمایشگر مشاهده کنند ضمن اینکه نمایشگر چهارم نیز می‌تواند برای سایر کاربردها مثل گفتگو با سایر بازیکنان یا مرور سایت‌های اینترنتی استفاده شود.