به گزارش تاپ خبر ۲۴،در راستای اجرای دستور رئیس‌جمهور مبنی بر کاهش قیمت خودرو، ظهر یکشنبه محمدرضا رحیمی، معاون اول رئیس‌جمهوری که برای رونمایی از سه محصول خودروسازان آمده بود، آنها را مکلف کرد که به عنوان عیدانه، ۵۰۰ هزار تا ۴ میلیون تومان، قیمت خودروهای خود را کاهش دهند.  این در شرایطی است که […]

به گزارش تاپ خبر ۲۴،در راستای اجرای دستور رئیس‌جمهور مبنی بر کاهش قیمت خودرو، ظهر یکشنبه محمدرضا رحیمی، معاون اول رئیس‌جمهوری که برای رونمایی از سه محصول خودروسازان آمده بود، آنها را مکلف کرد که به عنوان عیدانه، ۵۰۰ هزار تا ۴ میلیون تومان، قیمت خودروهای خود را کاهش دهند.

 این در شرایطی است که بعدازظهر یکشنبه هم شورای رقابت در کنار سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان، دستورالعمل موقتی قیمت‌گذاری خودرو در کشور را تصویب کرد و در نهایت، قرار بر این شد که قیمت‌های جدید و کاهش یافته خودرو، در سامانه اطلاعات قیمتی کالا و خدمات ایران یا همان ۱۲۴ به ثبت برسد.
بر همین اساس، بیشترین کاهش قیمت در انواع خودروی پراید، مربوط به پراید ۱۴۱ SX است که یک میلیون تومان ارزان شده است، ضمن اینکه قیمت خودروی تندر ۹۰ ای دو و پارس تندر هر کدام ۹۵۰ هزار تومان کاهش یافته است.
در همین حال، قیمت رسمی پراید SX ۱۳۱ که قیمت ۱۶ میلیون و ۷۵۰ هزار تومانی داشت، به ۱۶ میلیون و ۵۰ هزار تومان رسید، تندر ۹۰ ای دو هم که پیش از این، ۳۶ میلیون تومان قیمتگذاری شده بود، به ۳۵ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان کاهش قیمت داد.
همچنین قیمت رسمی تیبا SX که قیمت ۱۹ میلیون و ۷۹۰ هزار تومانی داشت به ۱۹ میلیون و ۲۹۰ هزار تومان، پراید ۱۱۱ SX با قیمت قبلی ۱۷ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان به ۱۶ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان تومان تقلیل قیمت داد و در نهایت، پراید ۱۴۱ SX نیز که در گذشته ۱۶ میلیون و ۱۵۰ هزار تومان قیمت‌گذاری شده بود، به ۱۵ میلیون و ۱۵۰ هزار تومان کاهش قیمت داد.
در گروه خودروهای گران قیمت نیز تیانا و مورانو هر کدام ۴ میلیون تومان، ماکسیما ۲ میلیون تومان، مگان ۲۰۰۰ معادل ۵۰۰ هزار تومان، مگان ۱۶۰۰ معاد یک میلیون تومان ارزان شدند.
البته خودروسازان در کنار کاهش رسمی ( کارخانه) قیمت خودرو، موظف شده‌اند با افزایش عرضه خودرو، موجبات کاهش قیمت انواع خودرو در بازار را هم فراهم کنند.