تاپ خبر۲۴: مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت امور اقتصادی و دارایی طی اطلاعیه ای، استفاده خبرگزاری فارس از تیتر محرمانه بودن رقم بدهی های دولت به نقل از نشست خبری امروز معاون امور اقتصادی این وزارتخانه را ناشی از اشتباه برداشت بوده است. به گزارش تاپ خبر۲۴ از شادا ، در پی انتشار […]

تاپ خبر۲۴: مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت امور اقتصادی و دارایی طی اطلاعیه ای، استفاده خبرگزاری فارس از تیتر محرمانه بودن رقم بدهی های دولت به نقل از نشست خبری امروز معاون امور اقتصادی این وزارتخانه را ناشی از اشتباه برداشت بوده است.

به گزارش تاپ خبر۲۴ از شادا ، در پی انتشار خبر مربوط به نشست مطبوعاتی معاون امور اقتصادی وزارت امور اقتصادی و دارایی از سوی خبرگزاری فارس با تیتر “محرمانه بودن رقم بدهی های دولت” مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی این وزارتخانه در اطلاعیه ای به شرح زیر توضیحاتی ارایه کرد.

آنچه سید حسین میرشجاعیان حسینی، معاون اقتصادی وزیر اقتصاد در پاسخ به سوال یکی از خبرنگاران پیرامون آخرین آمار بدهی های دولت عنوان کردند به این صورت بود که، ” آخرین رقم بدهی دولت بواسطه تغییرات مداوم و عدم تکمیل حسابرسی محرمانه است.” لذا کاملا واضح است که منظور وی محرمانه بودن آمار بدهی های دولت نبوده و نیست و قطعا پس از نهایی شدن آخرین گزارش، همانند گذشته، آمار مذکور رسما اعلام خواهد شد. لازم به یادآوری است، “اصولا شفاف سازی میزان بدهی های دولت اقدامی بوده که در دولت یازدهم برای اولین بار در کشور انجام شده و بر تکمیل این فرایند نیز اهتمام دارد.” انتظار می رود، رسانه ها با دقت نظر و حساسیت بیشتری در خصوص اطلاع رسانی مسایل اقتصادی عمل کرده و از شبهه آفرینی سهوی احتراز کنند.