تاپ خبر۲۴: مدیرعامل بانک شهر با تشریح اقدامات این بانک در حوزه بانکداری الکترونیک و حمایت از پروژه‌های عمرانی کلانشهرها گفت: برای افزایش سهم مدیریت شهری از منابع بانکی تلاش می‌کنیم. به گزارش تاپ خبر۲۴ به نقل از مرکز ارتباطات و روابط عمومی بانک شهر، دکتر حسین محمد پورزرندی با اشاره به این‌که در گذشته […]

تاپ خبر۲۴: مدیرعامل بانک شهر با تشریح اقدامات این بانک در حوزه بانکداری الکترونیک و حمایت از پروژه‌های عمرانی کلانشهرها گفت: برای افزایش سهم مدیریت شهری از منابع بانکی تلاش می‌کنیم.

به گزارش تاپ خبر۲۴ به نقل از مرکز ارتباطات و روابط عمومی بانک شهر، دکتر حسین محمد پورزرندی با اشاره به این‌که در گذشته تنها یک درصد منابع بانکی برای مدیریت شهری اختصاص داشت اظهار کرد: امروز سهم مدیریت شهری از منابع بانکی به بیش از ۸درصد رسیده است در تلاش هستیم این سهام را در رقابت بانکی بیش از این ها افزایش دهیم.
وی با اشاره به تاریخچه بانک شهر افزود: شهرداری تهران به منظور تامین نقدینگی و سرمایه مورد نیاز برای پوشش هزینه‌های خود از یک سو و استفاده نظام برنامه‌ریزی مدیریت شهری از ظرفیت سرمایه‌گذاری اشخاص حقیقی و حقوقی برای تحقق و انجام وظایف مدیریت شهری از سوی دیگر، در بهمن ماه سال ۱۳۸۷ اقدام به تاسیس موسسه مالی و اعتباری شهر با سرمایه ۱۵۰۰میلیارد ریال به صورت شرکت سهامی عام کرد که به دنبال آن، سرمایه این بانک به ۱۵٫۵۸۰ میلیارد ریال افزایش یافت.
پورزرندی با اشاره به اینکه بانک شهر طی دو سال گذشته اقدامات چشمگیری در راستای ارائه خدمات بانکداری الکترونیکی انجام داده است افزود: بانک شهر متعلق به تمام شهرهای کشوراست، به همین دلیل ما در سیستم رقابتی با ۳۵ بانک هستیم و این حساسیت کار ما و نیاز به پشتیبانی مدیریت شهری را برای حمایت از این بانک در سطح جامعه دوچندان می کند.
وی همچنین در خصوص چگونگی وضعیت بانک شهر در بازار رقابتی اظهار کرد: در بین ۳۲ بانک کشور جایگاه بسیار خوب و مناسبی داریم و سهم بازار ما در میان بانک‌های خصوصی کشور نیز معادل ۱۰ درصد است.
مدیر عامل بانک شهر همچنین از آمادگی این بانک برای سرمایه گذاری در احیاء بافت های فرسوده اشاره کرد و افزود: یک پروژه مشارکتی با یکی از شرکت های سازنده در بافت های فرسوده در منطقه ۱۶ به سرانجام رسیده و از ادامه کار در بافت‌های فرسوده استقبال می کنیم.