تاپ خبر۲۴: وزیر نفت با ارسال نامه ای از بانک سپه به دلیل تأمین مالی طرح پالایشگاه گازی بیدبلند ۲ تقدیر کرد. به گزارش تاپ خبر۲۴از بانک سپه، در نامه بیژن زنگنه خطاب به محمدکاظم چقازردی مدیرعامل بانک سپه آمده است: بدینوسیله از اقدامات، پیگیریها و مساعدتهای آن جناب در خصوص تأمین مالی طرح پالایشگاه […]

تاپ خبر۲۴: وزیر نفت با ارسال نامه ای از بانک سپه به دلیل تأمین مالی طرح پالایشگاه گازی بیدبلند ۲ تقدیر کرد.

به گزارش تاپ خبر۲۴از بانک سپه، در نامه بیژن زنگنه خطاب به محمدکاظم چقازردی مدیرعامل بانک سپه آمده است: بدینوسیله از اقدامات، پیگیریها و مساعدتهای آن جناب در خصوص تأمین مالی طرح پالایشگاه گازی بیدبلند ۲ و گشایش مرحله اول اعتبار اسنادی این طرح، تشکر و قدردانی می کنم.
در بخش پایانی این نامه تأکید شده است: لطفا مراتب تقدیر و تشکر اینجانب را به همکاران محترم آن بانک ابلاغ فرمائید.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بانک سپه تأمین مالی طرح پالایشگاه گازی بیدبلند ۲، گامی است برای تحقق منویات مقام معظم رهبری مبنی بر تقویت اقتصاد ملی با تاکید بر اقتصاد مقاومتی با استفاده از ظرفیت های موجود داخلی .
بر اساس این گزارش طرح فوق ضمن کمک به اشتغالزایی بالغ بر ۸ هزار نفر به صورت مستقیم و غیرمستقیم، به رونق اقتصادی و محرومیت زدایی در استان، در عین جلوگیری از هدررفت گازهای غنی چاه های نفت و گاز، جذب فن آوری به روز در صنعت نفت و گاز کشور، ارزش آفرینی، کسب درآمد ارزی (افزایش صادرات) و جلوگیری از افزایش آلایندگی زیست محیطی منجر خواهد شد.
این طرح پس از تصویب در شورای اقتصاد، به سبب برخورداری از توجیه فنی و اقتصادی جهت احداث در استان خوزستان و شهرستان بهبهان موضوعیت عملیاتی یافت.
این گزارش می افزاید ارایه درخواست مجری طرح برای تامین بخشی از هزینه های سرمایه گذاری به مبلغ ۲ میلیارد و ۲۰۰ میلیون دلار به بانک سپه ، موجب شد تا این بانک به پشتوانه نیروی انسانی توانمند و متخصص و متعهد خود عاملیت تامین مالی بزرگترین کنسرسیوم بانکی کشوربا حضور ۵ بانک بزرگ را برعهده گیرد.
بر اساس این گزارش پس از توافق بانک های عضو کنسرسیوم و طی فرآیند بررسی طرح و احراز توجیه پذیری، با اعطای تسهیلات ارزی از محل منابع صندوق توسعه ملی به مبلغ ۲ میلیارد و ۲۰۰ میلیون دلار موافقت و متعاقب آن گشایش اعتبار اسنادی عملیاتی شد و اکنون، با توجه به موفقیت طرح در مراحل اجرایی خود به واسطه گشایش اعتبار یک میلیلارد دلاری توسط بانک سپه، موجبات تقدیر وزیر نفت از این بانک را فراهم کرد.