تاپ خبر۲۴:رییس کل بانک مرکزی از مدیرعامل بانک سپه به دلیل برنامه ریزی برای تبدیل شدن به یک بانک استراتژی محور و اقدامات زیربنایی صورت گرفته در این بانک تقدیر کرد. به گزارش تاپ خبر۲۴ به نقل از پایگاه اطلاع رسانی بانک سپه این بانک همزمان با آغاز به کار دولت تدبیر و امید، رویکرد […]

تاپ خبر۲۴:رییس کل بانک مرکزی از مدیرعامل بانک سپه به دلیل برنامه ریزی برای تبدیل شدن به یک بانک استراتژی محور و اقدامات زیربنایی صورت گرفته در این بانک تقدیر کرد.
به گزارش تاپ خبر۲۴ به نقل از پایگاه اطلاع رسانی بانک سپه این بانک همزمان با آغاز به کار دولت تدبیر و امید، رویکرد «برنامه محوری» را به عنوان اصلی ترین راهبرد مدیریتی خود مد نظر قرار داده و با درک عمیق از نقش و تأثیرگذاری «برنامه ریزی» در بهبود و ارتقاء جایگاه بانک، نسبت به طراحی چارچوب مناسب برای اجرای برنامه راهبردی، برنامه های عملیاتی، هدفگذاری شاخص های کلیدی و همچنین پایش عملکرد و نظارت بر پیشرفت برنامه ها، مبادرت نموده است.
بر اساس این گزارش برنامه راهبردی بانک سپه بر مبنای مطالعات دقیق علمی و بررسی های عمیق کارشناسی تدوین و همزمان با شروع دوره جدید مدیریتی بانک در دولت یازدهم، در مرداد ماه ۱۳۹۲ تصویب و ابلاغ گردید.
این گزارش می افزاید: با اتخاذ تمهیدات لازم در سال گذشته و با طراحی یک مدل جامع و اختصاصی برای اجرای بهینه استراتژی ها، اجرای این برنامه از ابتدای سال ۱۳۹۴ بطور جدی شروع شده است.
بر اساس این گزارش: در همین راستا، «چارچوب کلان اجرای نقشه استراتژی بانک سپه» با در نظر گرفتن اولویتهای راهبردی ابلاغی وزارت امور اقتصادی و دارایی و سیاست ها و برنامه های ابلاغی بانک مرکزی ج.ا.ا. و با درج ارزش های بنیادین بانک، بیانیه مأموریت، اهداف کلان و کلی بانک، هفت استراتژی های کلان و همچنین پروژه های راهبردی برای تحقق چشم انداز بانک در افق سال ۱۴۰۰، تدوین شده است.
این گزارش می افزاید: بانک سپه بر این باور است که مجموعه این پروژه ها و اقدامات راهبردی می تواند بستر لازم را برای تبدیل بانک متبوع از یک «سازمان وظیفه محور» به یک «سازمان استراتژی محور» فراهم نماید و خواهد توانست نقش مؤثرتری را در شکوفایی و رشد اقتصادی کشور ایفا نماید.
گزارش پایگاه اطلاع رسانی بانک سپه می افزاید رئیس کل بانک مرکزی با توجه به برنامه استراتژی یاد شده از بانک سپه به عنوان «بانک استراتژی محور» تقدیر کرد.