تاپ خبر24: همراه اول و شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران برای هوشمندسازی نظارت بر زنجیره عرضه سوخت تفاهم نامه همکاری امضا کردند.

به گزارش تاپ خبر۲۴ از اداره کل ارتباطات شرکت ارتباطات سیار ایران، صبح امروز سه‌شنبه یکم اسفندماه ۱۴۰۲ در آیین رونمایی و انعقاد تفاهم نامه «هوشمندسازی عرضه سوخت» در ساختمان اصلی شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی ایران و با حضور تعدادی از مدیران ارشد این شرکت، همراه اول، معاونت علمی و نوآوری ریاست جمهوری، بانک ملی، صنایع الکترونیک شیراز و یاور همگامان کویر یزد چهار تفاهم نامه همکاری با موضوع هوشمندسازی و بومی سازی منعقد شد.

در یکی از مهترین همکاری‌ها، حمید بهروزی قائم مقام مدیرعامل همراه اول و جعفر سالاری نسب مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران در خصوص هوشمندسازی نظارت بر زنجیره عرضه سوخت تفاهم نامه همکاری امضا کردند.

اهداف این تفاهم نامه، تحقیق و توسعه راه‌کارهای هوشمندسازی فرآیند احراز هویت مالکین و شناسایی هوشمند خودرو در جایگاه‌ برای وسایل نقلیه سبک و سنگین، اجرای پایلوت هوشمندسازی احراز هویت مالکین و شناسایی هوشمند خودرو در جایگاه‌، ارتقای سطح خدمت رسانی به مردم، بهبود نظام توزیع بنزین و نفتگاز در کشور و کاهش قاچاق سوخت عنوان شده است.

حمید بهروزی قائم مقام مدیرعامل همراه اول هم که به نمایندگی از مدیرعامل این اپراتور در مراسم حضور داشت، طی سخنانی اظهار داشت: توانستیم با تأسیس مرکز تحقیق و توسعه در همراه اول، فرصتی را برای جوانان خوش فکر و نخبگان فراهم کنیم و با تکیه بر این ظرفیت و همچنین تعامل با شرکت های دانش بنیان به سمت طراحی و پیاده سازی سامانه های حیاتی موردنیاز همراه اول و همچنین سامانه های موردنیاز ارگان های دیگر قدم برداریم.

وی ادامه داد: اکنون باید بگویم همراه اول دیگر یک اپراتور سنتی و سرویس دهنده خدمات پایه نظیر صوت و داده نیست؛ بلکه در کنار سازمان های بزرگ کشور در حال ارائه سرویس های ملی است.