تاپ خبر۲۴ :مدیر عامل گروه صنعتی ایران خودرو گفت: تفاهم نامه طراحی و تولید پلت فرم ۲۳ مدل خودرو جدید برای مدت ۱۰ سال با ۵ شرکت صنعتی بزرگ دنیا و نهادهای داخلی کشور هفته آینده امضا می شود. به گزارش تاپ خبر۲۴ ؛ هاشم یکه زارع روز سه شنبه در مراسم آغاز تولید انبوه […]

تاپ خبر۲۴ :مدیر عامل گروه صنعتی ایران خودرو گفت: تفاهم نامه طراحی و تولید پلت فرم ۲۳ مدل خودرو جدید برای مدت ۱۰ سال با ۵ شرکت صنعتی بزرگ دنیا و نهادهای داخلی کشور هفته آینده امضا می شود.

به گزارش تاپ خبر۲۴ ؛ هاشم یکه زارع روز سه شنبه در مراسم آغاز تولید انبوه خودرو دنا پلاس و پژو ۲۰۰۸ گفت: با امضای این تفاهم نامه ها تمام قطعه سازان داخلی در طراحی خودرو حضور خواهند داشت و محصولات با ۷۰ درصد ساخت داخل و با استاندارد روز جهانی تولید می شود.
وی ادامه داد: ۵۰ درصد تولیدات قابلیت صادرات خواهد داشت شد و نخستین تولید ۲ سال و نیم آینده افتتاح خواهد شد و در مدت ۱۰ سال ۵۰ درصد خودروهای تولیدی صادر و تمامی طراحی ها و انتقال دانش تکنولوژی انجام خواهد شد .
مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو اظهارداشت: در سال ۱۳۹۲ که به ایران خودرو آمدم بیش از ۲۰ هزار کارگر از صنعت قطعه سازی اخراج شده بودند که با سیاست های دولت یازدهم در ابتدای سال ۱۳۹۳ به کار بازگشتند. در آن زمان کارخانه تولید قطعه از شنبه تا دوشنبه کار می کرد و تا پایان هفته تعطیل بود، اما امروز با برنامه ریزهای صورت گرفته حتی جمعه ها مشغول کار هستیم .
یکه زارع گفت: برخی می گویند خودروهای قدیمی از خط خارج نمی شوند ، اما با محصولاتی که امروز تولید انبوه آنها انجام شده است به تدریج این امکان فراهم خواهد شد که خودرهای قدیمی از چرخه خارج شوند.
تولید انبوه دو خودروی دناپِلاس و پژو ۲۰۰۸ صبح امروز(سه شنبه) با حضور حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی رئیس جمهوری در سایت مرکزی گروه صنعتی ایران خودرو آغاز شد.
دناپِلاس محصول ایران خودرو مدل جدیدی از خودروی ملی دنا است که در مرکز تحقیقات ایران خودرو از جنبه های کیفی، تجهیزات و شکل ظاهری ارتقا یافته است.
دناپِلاس نخستین خودروی داخلی است که با چهار ایربگ ساخته شده و از این جهت در سطح مطلوبی از استانداردهای ایمنی قرار دارد.
طراحی خودروی دنا پلاس صرفا توسط کارشناسان ایران خودرو انجام شده و در ساخت ماشین آلات مورد نیاز خط جدید تولید، همکاری هایی با شرکت های بین المللی صورت گرفته است.
دناپِلاس دارای امکانات و تجهیزاتی است که برای نخستین بار در یک خودروی ساخت داخل با برند ملی وجود دارد.
این خودرو نخستین محصول ملی است که با سان‌روف، دوربین دید عقب و جایگزینی سیستم چندرسانه ای جدید با مولتی مدیای فعلی به بازار عرضه می شود.
تحول گرافیک داخلی چراغ ها، باعث جذابیت بیش‌تر خودرو شده البته شکل کلی چراغ و ابعاد فیزیکی آن بدون تغییر باقی مانده است.
پژو ۲۰۰۸ نیز نخستین محصول ایکاپ شرکت مشترک ایران خودرو و پژو فرانسه است که در ایران به مرحله تولید رسیده است. دور تازه همکاری های ایران خودرو و پژو با امضای قرارداد بین مدیران دو گروه خودروساز و در حضور روسای جمهوری ایران و فرانسه به امضا رسید.
این قرارداد نخستین قرارداد پسابرجامی ایران با کشورهای غربی بود که منجر به تولید محصولات به روز اروپائی در ایران شد.
سرمایه گذاری مستقیم طرف خارجی، انتقال دانش ، فناوری و صادرات ۳۰درصد محصولات تولید این شرکت از الزامات این قرارداد به شمار می آید.