تاپ خبر۲۴: مدیرعامل بانک شهر از تطبیق و به روز رسانی سامانه اینترنت بانک شهر با استانداردهای صفحه خوان افراد نابینا خبر داد و گفت: از این پس افراد نابینا می‌توانند با مراجعه به سایت این بانک و ورود به قسمت اینترنت بانک، همه خدمات بانکی را از طریق ابزارهای صفحه خوان ویژه نابینایان دریافت […]

تاپ خبر۲۴: مدیرعامل بانک شهر از تطبیق و به روز رسانی سامانه اینترنت بانک شهر با استانداردهای صفحه خوان افراد نابینا خبر داد و گفت: از این پس افراد نابینا می‌توانند با مراجعه به سایت این بانک و ورود به قسمت اینترنت بانک، همه خدمات بانکی را از طریق ابزارهای صفحه خوان ویژه نابینایان دریافت کنند.

به گزارش تاپ خبر۲۴ از مرکز ارتباطات و روابط عمومی بانک شهر، دکتر حسین محمد پورزرندی با اشاره به مذاکرات سال گذشته با شورای شهر و شهرداری تهران در خصوص ارائه سرویس‌های بانکی به افراد معلول گفت: به این منظور مقرر شد همه سرویس‌های حوزه پرداخت الکترونیک بانک شهر در چند فاز برای استفاده و ارائه خدمات به افراد معلول بهینه سازی شود.
وی با بیان این‌که در فاز نخست، آماده سازی زیر ساخت های فیزیکی شعب در دستور کار قرار گرفت، افزود: در گام نخست، ابتدا در چند شعبه منتخب، امکان رفت و آمد معلولان به داخل شعبه و انجام خدمات و پیگیری امور بانکی به صورت حضوری فراهم شد.
پورزرندی ادامه داد: همچنین در فاز دوم بهینه سازی کانال‌های پرداخت الکترونیک ویژه نابینایان در دستور کار قرار گرفت تا فرصت بهره برداری از اینترنت بانک شهر برای افراد نابینا نیز فراهم شود.
وی با اشاره به ویژگی‌های این سامانه گفت: در گذشته سامانه اینترنت بانک شهر به صورتی نبود که افراد نابینا با استفاده از ابزارهای صفحه‌خوان استاندارد، قادر به خواندن یا مرور اطلاعات صفحات اینترنتی خدمات بانکی باشند، اما با تغییراتی که در داخل صفحات آن ایجاد شده، افراد نابینا این امکان را خواهند داشت تا با ابزارهای استاندارد و هوشمند، به مرور و تائید اطلاعات بانکی خود بپردازند.
به گفته مدیرعامل بانک شهر، صفحه پرداخت اینترنتی این بانک به نحوی به افراد روشن دل خدمات ارائه می دهد که می‌توانند منوها و برچسب‌های صفحه اینترنتی را با استفاده از ابزارها، بخوانند و اطلاعات به صورت صوتی در اختیارشان قرار گیرد.
پورزرندی با اشاره به وجود دو صفحه خوان استاندارد NVDA و JAWS در نرم افزار بازار برای استفاده افراد نابینا خاطر نشان کرد: اگر روشن دلان، متقاضی استفاده از خدمات اینترنتی بانک شهر از طریق این دو صفحه خوان باشند نیز می توانند با ورود به تمامی صفحات، از تمامی خدمات اینترنتی بانک شهر بهره‌مند شوند.