تاپ خبر۲۴: مجتمع سازمان تامین اجتماعی از آخرین ساعت های چهارشنبه ۴/۹/۹۴ تا ساعتی از بامداد روز پنج شنبه ۵/۹/۹۴ میزبان نشست مسئولان عالی وزارتخانه های تعاون ،کارو رفاه اجتماعی و بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی بود تا با همفکری و همدلی به راه های برون رفت از مشکلات طرح تحول سلامت بپردازند. تشکیل […]

تاپ خبر۲۴: مجتمع سازمان تامین اجتماعی از آخرین ساعت های چهارشنبه ۴/۹/۹۴ تا ساعتی از بامداد روز پنج شنبه ۵/۹/۹۴ میزبان نشست مسئولان عالی وزارتخانه های تعاون ،کارو رفاه اجتماعی و بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی بود تا با همفکری و همدلی به راه های برون رفت از مشکلات طرح تحول سلامت بپردازند.

تشکیل سه کارگروه برای برون رفت از مشکلات طرح تحول سلامت
شرح عکس: مسئولان ارشد وزارتخانه های تعاون،کار و رفاه اجتماعی و بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی پس از برگزاری نشست همفکری برون رفت از مشکلات طرح تحول سلامت

(اسامی مسئولان به ترتیب از سمت راست: دکتر آقاجانی ، دکتر فیروزآبادی ، دکتر صدر حسینی، دکتر کبریایی زاده،دکتر کبیر، دکتر هاشمی، دکتر ربیعی،دکتر نوربخش،دکتر دیناروند)

دکتر سید تقی نوربخش، مدیر عامل سازمان تامین اجتماعی که پیش از این ضمن تصریح بر صیانت از حقوق این سازمان، عدم وجود شکاف در بین دو وزارتخانه و متولیان طرح تحول سلامت را مورد تاکید قرار داده بود؛ در این باره گفت : این نشست با حضور جناب آقای دکتر ربیعی ، جناب آقای دکتر هاشمی و مسئولان ارشد دو وزارتخانه در جوی کاملا صمیمی و همراه با همدلی برگزار شد و تا ساعتی از بامداد امروز پنج شنبه بطول انجامید.

وی با اعلام این که مسولان هر دو وزارتخانه، شأن حضور و مسئولیت خود را متعلق به ملت عزیز دانسته و از ضرورت حل مسائل و مشکلات به نفع مردم ، سخن به میان آوردند ، افزود: در این نشست ، مسائل فی مابین بطور شفاف مطرح و مقرر گردید با تشکیل سه کارگروه ویژه مسائل ، بررسی و راه حل های لازم استخراج و عملیاتی شود.
دکتر نوربخش ادامه داد: کارگروه پیگیری پرداخت بدهی بیمه ها به مراکز درمانی دانشگاه ها ، کارگروه کنترل مصارف درمانی و دارویی و همچنین کارگروه هماهنگی میان معاونین دو وزارتخانه به عنوان سه کارگروه مصوب نشست یاد شده هستند.
مدیر عامل سازمان تامین اجتماعی ، افزود: همچنین مقرر شد با هدف ایجاد هماهنگی های بیشتر و تشریح سیاست ها و برنامه های مشترک دو وزارتخانه تا دو هفته آینده همایشی با حضور مسئولان وزارتخانه ها ، تمام دست اندرکاران طرح تحول سلامت ،مدیران استانی بیمه ها و روسای دانشگاه های علوم پزشکی برگزار شود.
دکتر نوربخش در پایان اظهار داشت: طرح تحول سلامت مهم ترین طرح دولت جناب آقای دکتر روحانی در بعد سیاست داخلی است و هیچ مسئله ای نباید مانع اجرای آن شود.
وی گفت : در سال دولت و ملت؛ همدلی و همزبانی ، مسئولان و متولیان حوزه تعاون،کارو رفاه اجتماعی و وزارت بهداشت،درمان و آموزش پزشکی نیز با همدلی و همزبانی در جهت ارتقاء کیفیت خدمات به مردم و رفع موانع موجود تلاش خواهند کرد.