تاپ خبر۲۴:یک هزار قلم کالای ایرانی از ۲۵ خرداد تا پایان ماه مبارک رمضان در تمامی فروشگاه‌های زنجیره‌ای رفاه با تخفیف ۲۰ تا ۵۰ درصدی به مردم ارائه می‌شود. به گزارش تاپ خبر۲۴، فرشید گل‌زاده در نشست خبری درجمع خبرنگاران اظهار داشت: از ۸ ماه اخیر این فروشگاه را در شرایط خاصی تحویل گرفتیم که […]

تاپ خبر۲۴:یک هزار قلم کالای ایرانی از ۲۵ خرداد تا پایان ماه مبارک رمضان در تمامی فروشگاه‌های زنجیره‌ای رفاه با تخفیف ۲۰ تا ۵۰ درصدی به مردم ارائه می‌شود.

به گزارش تاپ خبر۲۴، فرشید گل‌زاده در نشست خبری درجمع خبرنگاران اظهار داشت: از ۸ ماه اخیر این فروشگاه را در شرایط خاصی تحویل گرفتیم که متأسفانه شاخص‌های اقتصادی این شرکت روند خوبی را طی نمی‌کرد، تا حدی که شرایط را بحرانی کرده بود.

وی گفت: متأسفانه در ۳ سال گذشته اتفاقاتی در مجموعه زنجیره‌ای رفاه رقم خورده بود که آسیب‌های زیادی را در پی داشت، تا حدی که بیش از ۳۶۰ حساب بانکی ایجاد شده بود و ما آن را تاکنون توانسته‌ایم، به ۱۶۰ حساب رسانده تا شفافیت مالی ایجاد شود و جلوی پرداخت‌های سلیقه‌ای و بی‌سند را بگیریم.

گل‌زاده خاطرنشان کرد: طبق برنامه‌ریزی و هماهنگی‌ انجام شده ۵ هزار قلم کالا در ۲۱۵ شعبه سراسر کشور از تخفیف‌های ۴ تا ۵۰ درصدی برخوردار هستند که از این بین یک هزار قلم کالای اساسی تخفیف ۲۰ تا ۵۰ درصدی دارند.

وی در مورد جزئیات تخفیف کالاهای اساسی گفت: با توجه به نیاز مردم به کالاهای اساسی سعی کرده‌ایم تا حبوبات، چای و رب گوجه فرنگی را با ۳۰ درصد تخفیف، روغن زیتون و انواع کنسرو ۲۵ درصد تخفیف، روغن به عنوان یکی از کالاهای اساسی ۱۵ درصد تخفیف، برنج و شکر ۱۰ درصد تخفیف و نوشیدنی‌ها تا ۳۰ درصد تخفیف به مشتریان ارائه شود.

به گفته مدیرعامل فروشگاه‌های زنجیره‌ای رفاه طبق برنامه‌ریزی‌های انجام شده سفره افطار روزه‌داران در نهایت با ۲۵ درصد تخفیف ارائه خواهد شد.

وی از اجرای طرح‌هایی خبر داد تا مصرف کنندگان بتوانند کالاهای فله‌ای مانند حبوبات و گوشت و مرغ را با قیمت مناسب از فروشگاه‌های زنجیره‌ای خریداری کنند و افزود: در کشورهای پیشرفته ۸۰ درصد نظام توزیع توسط فروشگاه‌های زنجیره‌ای انجام می‌شود اما در کشور ما این رقم کمتر از ۱۰ درصد است .

وی با ارائه آماری از صنعت خرده فروشی ایران گفت: سالانه حدود ۷۰ میلیارد دلار سهم خرده فروشی در ایران است که در ۶ سال گذشته به طور متوسط ۲۸ درصد رشد داشته است و اگر شاخص تورم ۲۲ درصدی را از آن کم کنیم ۷ درصد رشد واقعی داشته‌ایم.

وی ادامه داد: اما متأسفانه صنعت خرده فروشی در ایران هنوز سنتی است که هزینه‌های زیادی را به دلیل واسطه‌های غیرضرور به قیمت تمام شده مصرف کننده تحمیل می‌کند.

مدیرعامل فروشگاه‌های زنجیره‌ای رفاه به آغاز توزیع سبد کالایی که دولت در اختیار اقشار آسیب‌پذیر قرار می‌دهد اشاره کرد و گفت: فروشگاه رفاه نیز از روز شنبه در توزیع این سبدها به عنوان یکی از فروشگاه‌های بازوی توزیعی دولت کار را آغاز خواهد کرد.

وی در مورد احتمال خرید باشگاه‌های استقلال و پرسپولیس توسط مجموعه رفاه گفت: متأسفانه خریداران این باشگاه‌ها برنامه مدونی برای درآمدزایی ندارند، در حالی که در پیشنهاداتی که برای این باشگاه‌ها داده‌ایم عنوان کردیم که بلیط فروشی و حق پخش از صدا و سیما پاسخگوی نیاز این باشگاه‌ها نیست و باید به سمت تجاری‌سازی برند برویم چرا که مطالعات ۲۰ باشگاه مطرح دنیا نشان می‌دهد ۶۰ درصد درآمد باشگاه‌ها از طریق تجاری‌سازی برند است.

وی با بیان اینکه نمی‌توان با فروش بلیط چند هزار تومانی، درآمد یک باشگاه را تامین کرد، افزود: سالانه درآمد این باشگاه‌ها از محل حق پخش صدا و سیما به ۴ میلیارد تومان هم نمی‌رسد در صورتی که به راحتی می‌توان با برند این باشگاه‌ها و فروش تجهیزاتی مانند لوازم ورزشی و مواد غذایی در فروشگاه‌های زنجیره‌ای درآمدزایی کرد.