تاپ خبر۲۴: مدیر عامل بانک شهر با بیان این‌که چگونگی چرخه اقتصادی و مالی کشور از اهمیت ویژه ای در رونق اقتصادی برخوردار است، بر نقش بانک‌ها در ایجاد این شرایط تاکید کرد. به گزارش تاپ خبر۲۴ از بانک شهر، دکتر حسین محمد پورزرندی با بیان این‌که از مهم ترین معضلات کنونی اقتصاد کشور، شرایط […]

تاپ خبر۲۴: مدیر عامل بانک شهر با بیان این‌که چگونگی چرخه اقتصادی و مالی کشور از اهمیت ویژه ای در رونق اقتصادی برخوردار است، بر نقش بانک‌ها در ایجاد این شرایط تاکید کرد.

به گزارش تاپ خبر۲۴ از بانک شهر، دکتر حسین محمد پورزرندی با بیان این‌که از مهم ترین معضلات کنونی اقتصاد کشور، شرایط تحریم برای نظام بانکی است، گفت: از اولویت‌های بانک شهر این است که شرایط رکود را به رونق بدل کند، زیرا رکود اقتصادی بزرگترین مانع بر سر راه رونق اقتصاد است و تنها منجر به افزایش مطالبات غیرجاری می شود.
مدیرعامل بانک شهر با تاکید بر این‌که تداوم تحریم‌های ایران یکی از مهم ترین موانع رقابت بانک‌های کشور با نظام بانکی دنیاست، تصریح کرد: ازدیگر دلایل مشکلات کنونی را همچنین می توانیم نظام ساختار بانکی و آئین نامه و دستورالعمل‌هایی دانست که در زمینه ارائه تسهیلات و تخصیص منابع مالی وجود دارد.
وی در ادامه افزود: مطالبات غیرجاری و معوق نیز از جمله مشکلات مهم نظام بانکی است، چراکه بانک‌ها نقش واسطه‌گری مالی بین سپرده گذار و تسهیلات گیرنده ایفا می کنند و از همین رو باید بتوانند به بهترین شکل، سود سپرده‌گذار را با تسهیلاتی که ارائه می دهند، به دست آورند تا نظام بانکی با نظم و انضباط مالی همراه شود.
پورزرندی با اشاره به این‌که اقتصاد مقاومتی اولویت نخست تمامی بنگاه های اقتصادی ایران است، گفت: سرمایه گذاری در مباحث مربوط به عرصه تولید داخلی از اهمیت ویژه ای برخوردار است و از همین روست که بانک‌ها در تلاش هستند تا شرایط رکود را به رونق بدل کنند، چراکه رکود اقتصادی بزرگترین عاملی است که منجر به رشد مطالبات غیرجاری می‌شود.
وی با بیان این‌که چرخه اقتصادی و مالی کشور از اهمیت ویژه ای در رونق اقتصادی برخوردار است و در شرایط رکود کامل نمی شود، خاطر نشان کرد: از آنجائی‌که شرایط رکود نمی تواند پاسخگوی تسهیلات مالی شده و منجر به رشد میزان جرایم می‌شود، بانک‌ها می‌بایست شرایط رونق اقتصادی را فراهم کنند که این شرایط نیز با تخصیص بسته‌های اقتصادی به مصرف‌کنندگان نهایی چرخه خدمات بانکی فراهم می شود.