تاپ خبر24: شرکت سولیکو کاله امروز ۸ بهمن ماه با هدف تامین سرمایه در گردش خود برای تولید ۱۰ هزار تن شیر، اقدام به انتشار اوراق سلف موازی استاندارد در بورس کالای ایران به ارزش ۳۰۰ میلیارد تومان می کند.

به گزارش تاپ خبر۲۴ از کالاخبر ، مدیریت بازارهای مشتقه و صندوق های کالایی بورس کالای ایران در اطلاعیه ای از عرضه اولیه اوراق سلف موازی استاندار شیر فرادما متعلق به شرکت سولیکو کاله خبر داد.

در این اطلاعیه آمده است: عرضه اولیه این اوراق در نمادهای «عکاله۱»، «عکاله۲» و «عکاله۳» به تعداد ۸۷۲ هزار و ۱۰۰ قرارداد و با قیمت ۳ میلیون و ۴۳۹ هزار و ۸۰۰ ریال در هر قرارداد ۱۰ کیلوگرمی از طریق شرکت کارگزاری مفید در روز یکشنبه ۸ بهمن انجام خواهد شد.

عرضه اولیه به روش گشایش بوده و دوره پیش گشایش از ساعت ۱۰:۳۰ تا ۱۱ است و از ساعت ۱۱ تا ۱۲:۳۰ دوره عادی معاملات انجام می شود. معاملات ثانویه نیز از ۹ بهمن تا ۸ مرداد ۱۴۰۴ ادامه خواهد داشت.

هر قرارداد معادل ۱۰ کیلوگرم شیر فرادما است.

بازدهی این اوراق در سررسید در دو حالت قابل تبیین است. درصورتی که دارندگان اوراق نسبت به اعمال اختیار فروش خود به قیمت ۱۳۴.۵ درصد ضرب در قیمت پایه در عرضه اولیه اقدام کنند، این اوراق برای سرمایه گذاران در سررسید بازدهی ۱۸ ماهه حداقل ۳۴.۵ درصدی خواهد داشت. اما درصورتی که شرکت سولیکو کاله نسبت به اعمال اختیار خرید خود به قیمت ۱۴۰.۵ درصد ضرب در قیمت پایه در عرضه اولیه اقدام کند، بازدهی ۱۸ ماهه اوراق سلف در سررسید حداکثر ۴۰.۵ درصد خواهد بود.

همانگونه که اشاره شد زمان سررسید اوراق ۱۸ ماه پس از عرضه اولیه خواهد بود.

اطلاعات تکمیلی را از اینجا دریافت کنید.