تاپ خبر۲۴: یامین پور: در فتنه ۸۸ خواص مقابل ولایت فقیه ایستادند / پورحسین: برخی می خواهند فتنه ۸۸ را با صلوات به پایان برسانند مراسم رونمایی از کتاب «اینجا فتنه ای رخ داده است» دوشنبه ۲۲ دی ماه با حضور مسئولان و مدیران حوزه هنری و نهادهای خبری و فرهنگی کشور در حوزه هنری […]

تاپ خبر۲۴: یامین پور: در فتنه ۸۸ خواص مقابل ولایت فقیه ایستادند / پورحسین: برخی می خواهند فتنه ۸۸ را با صلوات به پایان برسانند

مراسم رونمایی از کتاب «اینجا فتنه ای رخ داده است» دوشنبه ۲۲ دی ماه با حضور مسئولان و مدیران حوزه هنری و نهادهای خبری و فرهنگی کشور در حوزه هنری برگزار شد.

به گزارش تاپ خبر۲۴ به نقل از حوزه هنری، حسین شریعتمداری مدیر مسئول روزنامه کیهان در مراسم رونمایی از کتاب «اینجا فتنه ای رخ داده است» در حوزه هنری با بیان این که فتنه ۸۸ را با جرئت و بدون کمترین تردید می توانیم آمریکایی و اسرائیلی بنامیم، اظهار کرد: اگرچه فتنه ۸۸ خسارت های فراوانی داشت و واقعه تلخ و رخداد ناگواری بود اما خالی از برکت هم نبود و شاید بشود گفت که برکات آن به مراتب بیشتر از زحماتش بوده است.
شریعتمداری: فتنه، داستانی است که باید از انتها خواند
وی ادامه داد: فتنه و ماجرای آن، داستانی است که باید آن را از انتها خواند. به این معنا که بخش های پایانی فتنه، تفسیر روشن و دقیقی بر بخش های آغازین آن است.
وی با اشاره به حدیثی از امام علی (ع) گفت: فتنه زمانی که رخ می دهد شبهه ایجاد می کند و وقتی به پایان می رسد آگاهی می بخشد. اگر قیام اباعبدالحسین (ع) بعد از عاشورا قابل فراموش شدن باشد، فتنه ۸۸ نیز در مقیاسی دیگر قابل فراموش شدن است.
آثاری همچون کتاب یامین پور در ماندگاری فتنه ۸۸ نقش برجسته ای دارند
شریعتمداری با ارزشمند خواندن فعالیت یامین پور و نگارش کتاب «اینجا فتنه ای رخ داده است» عنوان کرد: بسیاری خوش دارند ماجرای فتنه را تمام شده تلقی کنند. درست است که فتنه یک فصل ۸ ماهه و ۹ دی ایستگاه پایانی آن بود. اما عبرت های آن ماندگار است تا مبادا دوباره تکرار شود. از این جهت است که این کار بسیار ارزشمند است و در ماندگاری ماجرا نقش برجسته و ماندگاری خواهد داشت.
این روزنامه نگار و تحلیلگر سیاسی کشورمان خاطرنشان کرد: دشمن به دلیل این که پیروزی خود را قطعی می دانست و کمترین تردیدی نسبت به  عدم  پیروزی نداشت، همه آنچه در توان داشت در فتنه ۸۸ به میدان آورد. جورج سوروس می گوید تمام انقلاب های رنگی و مخملی دنیا که ما آن را در کشورمان کودتا می خوانیم از انتخابات آغاز می شود. و دشمن هم امید داشت تا در این انتخابات بتواند نظام کشورمان را دگرگون کند.
در فتنه ۸۸ همه دیدند خامنه ای خمینی دیگر است
وی افزود: فتنه ۸۸ باعث شد تا انقلاب اسلامی و دفاع مقدس برای نسل های اول و دوم انقلاب اسلامی یادآوری شود و نسل سوم و چهارم که این وقایع را از نزدیک لمس نکرده اند دشمن کشورمان را بهتر بشناسند. همچنین یکی از اصلی ترین و برجسته ترین دستاوردهای فتنه این بود که همه دیدند خامنه ای، خمینی دیگر است.
پورحسین: برخی می خواهند فتنه ۸۸ را با صلوات به پایان برسانند
در ادامه این مراسم رضا پورحسین مجری مناظرات در سال ۸۸ درباره وقایع سال ۸۸ نیز گفت: داستان فتنه ۸۸ به گونه ای نزد برخی تفسیر می شود که گویی دعوای چند دوست هم محله ای بوده و با صلوات ختم می شود. و اخیرا هم از قول یکی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی شنیدم که به گونه ای سخن گفته بود که گویی دعوایی صورت گرفته است و مقصرین در دعا عذرخواهی کنند و همه چیز تمام شود.
فتنه مانند فاضلابی متعفن بود
وی ادامه داد: فتنه یک پروسه و روند طولانی بوده است و نباید تصور کرد در طول چند ماه شکل گرفت. فتنه مانند فاضلابی متعفن بود که در روزهایی بیرون زد و دوباره زیر زمین رفت و این داستان تمام شدنی نیست.
پورحسین با اشاره به سخنی از مقام معظم رهبری که فرمودند فتنه ۸۸ برای نظام جمهوری اسلامی مصونیت به همراه آورد، اظهار کرد: فتنه ۸۸ باعث شد غربال گری به وجود آید و عده ای که از انقلاب اسلامی جدا شده بودند جدا شوند و عظمت انقلاب نمایان شود. البته همان طور که این جریان زیرزمینی ادامه دارد، بصیرت هم باید ادامه داشته باشد.
وی با اشاره به این که باید تاریخ را ثبت کنیم، گفت: یکی از شگردهای دشمن جعل تاریخ است و باید وقایعی همچون سال ۸۸ را تبیین و تشریح کنیم و بهترین تبیین در رسانه های مکتوب صورت می گیرد.
یامین پور: در فتنه ۸۸ خواص مقابل ولایت فقیه ایستادند
همچنین وحید یامین پور نویسنده کتاب «اینجا فتنه ای رخ داده است» که اثرش برگرفته از برنامه های تلویزیونی مناظره و دیروز، امروز، فردا در سال های ۸۸ و بعد از آن بوده است، ضمن تقدیر و تشکر از تمام کسانی که او را در تهیه برنامه های تلویزیونی و نگارش کتابش یاری کرده اند، عنوان کرد: در طول سال های ۸۸ و ۸۹ و ضبط برنامه های تلویزیونی، بیش از همه اطرافیانم، فشار و استرس بر روی همسرم و خانواده ام بود و از آن ها برای همراهی ام در این راه تشکر می کنم.

مدیر مرکز پژوهش حوزه هنری تصریح کرد: کاسبان اصلی فتنه ۸۸ کسانی بودند که در این واقعه به شهادت رسیدند و امیدوارم ما هم کاسب واقعی فتنه باشیم و سود سرشار آن نصیبمان شود.
یامین پور همچنین گفت: تا پیش از فتنه ۸۸ خواص را می شناختیم که در انقلاب می ایستادند و طاغوت را نقد می کردند، اما در فتنه ۸۸، همین خواص ولایت فقیه را نقد کردند و مقابل ایشان ایستادند و نمی خواستند قبول کنند که ایشان فصل الخطاب هستند. باید خواص تکراری، چندپهلو و سست را که تنها فتنه را تشدید می کردند ورق می زدیم و برخی از آن ها باید رسوا می شدند.