تاپ خبر۲۴: مشاور عالی وزارت امور اقتصادی و دارایی بر کاربردی بودن برنامه راهبردی بانک سپه تأکید کرد و اظهارداشت: بانک سپه یکی از با برنامه ترین و منضبط ترین بانک های کشور به شمار می رود که در راستای اهداف تبیین شده توسط وزارت امور اقتصادی و دارایی و همچنین اهداف کلان دولت گام […]

تاپ خبر۲۴: مشاور عالی وزارت امور اقتصادی و دارایی بر کاربردی بودن برنامه راهبردی بانک سپه تأکید کرد و اظهارداشت: بانک سپه یکی از با برنامه ترین و منضبط ترین بانک های کشور به شمار می رود که در راستای اهداف تبیین شده توسط وزارت امور اقتصادی و دارایی و همچنین اهداف کلان دولت گام بر می دارد.

دکتر مجتبی لشکر بلوکی مشاورعالی وزیرامور اقتصادی و دارایی در جلسه پایش سندراهبردی بانک سپه ضمن بیان مطلب فوق گفت: سبستم بانکی نقش حیاتی و اثرگذار در تحقق اهداف کلان اقتصادی دولت دارد لذا علمکرد این بخش اقتصادی بسیار با اهمیت و حساس است.

* چقازردی: قیمت تمام شده پول را در بانک سپه از ۲۲ به ۱۸ درصد کاهش دادیم
محمدکاظم چقازردی مدیرعامل بانک سپه نیز در این جلسه با بیان اینکه بانک سپه کنار دولت برای تحقق اهداف کلان اقتصادی است، اظهار داشت: برنامه راهبردی بانک سپه در راستای تحقق اهداف تعریف شده از سوی وزارت امور اقتصادی و دارایی، بانک مرکزی و دولت محترم تدبیر و امید است.
رئیس هیات مدیره بانک سپه گفت: بانک سپه ضابطه مند و منضبط با عملکرد حرفه ای و هدفمند خود قیمت تمام شده پول را از ۲۲ درصد به ۱۸ درصد کاهش داد.
مدیرعامل بانک سپه در این جلسه که با حضور مشاوران عالی و مدیران ارشد وزارت امور اقتصادی و دارایی، مدیران و روسای ادارات بانک سپه برگزار شد افزود: بنابر سیاست های دولت محترم تدبیر و امید و شرایط اقتصادی حاکم بر کشور، سال ۹۵ سال خروج از رکود و ایجاد رونق اقتصادی است که این موضوعات سهم ویژه ای را متوجه نظام بانکی می کند.
وی با بیان اینکه در حوزه اقتصاد مقاومتی انتظارات از بانک ها و به ویژه بانک سپه به عنوان یک بانک بزرگ دولتی بیشتر شده است افزود: در کنار دولت محترم برای تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی هستیم.
مدیرعامل بانک سپه با اشاره به اینکه تا قبل از سه ماه پایانی سال رشد منابع بانک حدود ۱۱ درصد بود اما با تلاش مدیران و کارکنان بانک و ظرف سه ماه پایانی سال به بیش از ۲۵ درصد رسید گفت: در بازار بین بانکی، بانک سپه دارای موقعیت با ثباتی است.
وی با تاکید به اینکه بانک سپه همیشه از بانک های بزرگ در حوزه فعالیت های ارزی بوده است اظهار داشت: تجهیز شعب، تأمین کادر ارزی و افزایش سرمایه شعب خارج از کشور برخی از اقداماتی است که طی ماههای گذشته در ارتباط با شروع فعالیت های ارزی بانک سپه انجام شده است.
رئیس هیأت مدیره، با بیان اینکه بانک سپه در نقطه شروع مجدد فعالیت های ارزی است افزود: با همت همکاران، شعب رم، فرانکفورت و پاریس، مجوز فعالیت گرفته و حساب های کارگزاری افتتاح شده است.
چقازردی در ادامه از آمادگی بانک سپه برای کمک به ۱۱۲۰ واحد تولیدی با پرداخت ۱۰ هزار میلیارد ریال تسهیلات خبر داد و اظهار داشت: در راستای تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی دولت تدبیر و امید، بانک سپه ضمن بررسی طرح های تولیدی مشکل دار در سراسر کشورآماده ارایه ۱۰ هزار میلیارد ریال تسهیلات به این واحدها است.
وی با بیان اینکه اطلاعات لازم از واحد های تولیدی کوچک و متوسط که در زمان ایجاد توسط این بانک تامین مالی شده بودند جمع آوری شده اظهار داشت: علاوه بر واحدهای کوچک و متوسط، هیات مدیره بانک سپه با صدور مصوبه ای با اعطای تسهیلات برای تکمیل واحدهای نیمه تمام و نیمه فعال و همچنین تامین سرمایه در گردش مورد نیاز واحدهای تولیدی موافقت کرد.
چقازردی با بیان اینکه اطلاعات جمع آوری شده توسط بانک سپه از ۱۱۲۰ پروژه تولیدی مشکل دار در سراسر کشور است گفت: منابع مالی برای اعطای تسهیلات به این واحدهای تولیدی بالغ بر ۱۰ هزار میلیارد ریال است که توسط بانک سپه تأمین مالی خواهد شد.
رئیس هیأت مدیره بانک سپه درخصوص برنامه جامع عملیاتی بانک سپه در سال ۹۵ خاطرنشان کرد: باعنایت به لزوم اجرای تکالیف مقرر در اسناد بالا دستی همچون، سیاستهای کلان اقتصاد مقاومتی، برنامه های اقتصادی، اجتماعی دولت تدبیر و امید، سند راهبردی ابلاغی وزیر امور اقتصادی و دارایی و لایحه برنامه ششم توسعه اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی ضرورت تدوین برنامه جامع عملیاتی بانک برای سال ۹۵ دوچندان شد.
وی با اشاره به اینکه سند راهبردی بخشی از سیاست های کلی اقتصاد کشور است که شامل بازار سرمایه، بانک ها، بیمه، مالیات و سایر بخش ها می شود اظهار داشت: سند راهبردی در سطح مقامات عالی و مسئولین کشور تائید شده وآثار مثبت آن به درون بانک بر می گردد و باعث کارآمدتر شدن بانک ها خواهد شد.
چقازردی گفت: وزارت امور اقتصادی و دارایی از بانک ها به خصوص بانکهای دولتی حمایت و درحوزه افزایش سرمایه و بودجه به آنها کمک می کند.
رئیس هیأت مدیره بانک با اشاره به اینکه برای اصلاح ساختار بانک برنامه بلند مدت داریم، درمورد شاخص های بانک و سند راهبردی گفت: بانک در یک مسیر رو به جلو و به سمت تثبیت پیش می رود.
مدیرعامل بانک سپه با بیان اینکه مانده سپرده های بانک سپه حدود ۵۰۰ هزار میلیارد ریال است گفت: در مدت مشابه سال گذشته مانده سپرده های بانک حدود ۳۸۵ هزار میلیارد ریال بود.
وی با اشاره به اینکه بانک سپه با اجتناب از ورود به رقابت نا سالم افزایش نرخ ها، همواره یک بانک منضبط بوده است افزود: با مدیریت بانک مرکزی بانک سپه یکی از منضبط ترین بانک ها در رعایت نرخ ها است و به عنوان یک بانک بزرگ و اطمینان بخش و مورد اعتماد جامعه، فضا را برای کاهش نرخ سود آماده کرد.
مدیرعامل بانک سپه درخصوص فعالیت های ارزی بانک سپه بعد از برجام نیز گفت: تمام شعب خارج از کشور آماده ارایه فعالیت های ارزی و گشایش اعتبار هستند. شعب رم، فرانکفورت و پاریس آماده ارایه گشایش اعتبار، ابلاغ اعتبار و حوالجات ارزی است.
وی با اشاره به اینکه سهم سپرده های ارزان قیمت را امسال به ۲۲ درصد می رسانیم افزود: در برنامه راهبردی ابلاغی امسال مقرر شده است که سپرده قرض الحسنه جاری به ۶۰ هزار میلیارد ریال برسد، همچنین امسال جز بانکهایی هستیم که رشد ۳۰ درصدی در حساب جاری داریم .
چقازردی بانک با بیان اینکه بانک سپه سال گذشته ۳٫۸ میلیارد دلار کار ارزی انجام داده است، گفت: ضمانت نامه ریالی بانک طی دو سال اخیر بیش از ۱۲۰ درصد اضافه شده است.
رئیس هیأت مدیره در ارتباط با استراتژی بانک سپه برای سال ۹۵ خاطر نشان کرد: همانطور که در سال ۸۵ بانک اول در فعالیت های بین المللی بودیم در سال ۹۵ نیز می خواهیم بانک اول کشور در فعالیت های ارزی باشیم لذا ابزارهای آن را هم فراهم کرده ایم.
مدیرعامل بانک سپه درخصوص سایر پارامترهای کمی و قیمت تمام شده پول گفت: می خواهیم قیمت تمام شده پول را در بانک سپه طی سالجاری به ۱۵٫۵ درصد و در آمدهای مشاع را به ۵۴ هزار میلیارد ریال برسانیم.
رئیس هیأت مدیره بانک ادامه داد: برای فروش اموال و دارایی های مازاد و املاک تملیکی در سال جاری کاهش ۳۵ درصدی را نسبت به مانده اسفند پیش بینی کرده ایم.
وی همچنین از افزایش ۴۰۰دستگاه خودپرداز و ۱۰۰هزار دستگاه POS در سال ۹۵ خبر داد.
چقازردی درمورد کاهش و حذف شعب ناکارآمد و زیان ده گفت: ۷۰ شعبه ناکارآمد جز برنامه های امسال بانک است که ۱۰ شعبه جدید از محل حذف شعب ناکارآمد با رعایت ضوابط بودجه ای تأسیس خواهد شد.
وی با بیان اینکه جذب سپرده قرض الحسنه جاری جزو برنامه های اولویت دار بانک در سال ۹۵ است گفت: باید با افتتاح حساب های جدید و جذب مشتریان بزرگ و تقویت حسابهای موجود این برنامه اجرایی شود.
مدیر عامل در ادامه فروش اموال و املاک مازاد و وصول مطالبات معوق را از برنامه های اصلی و اساسی برای سال ۹۵ عنوان کرد.
مدیر عامل بانک سپه در ارتباط با بانکداری متمرکز گفت: اجرای کامل و به روز کور بانکینگ بانکداری متمرکز مدیریت بلند مدت و فرصت چند ساله می خواهد. با توجه به ظرفیت های بانک در این مورد شاهد پیشرفت های سخت افزاری و زیر ساختی هستیم.
چقازردی هم چنین در پایان به محصولات و خدمات جدید بانک سپه اشاره کرد و گفت: اعتبار در حساب جاری بانک راه اندازی شده و واحدهای تولیدی در حال بهره مندی از آن هستند. کارت خرید سپه هم از محصولات جدیدی است که بزودی رونمایی خواهد شد.