تاپ خبر۲۴: نماد معاملاتی شرکت بیمه ما در بازار دوم بورس اوراق بهادار تهران بازگشایی شد. به گزارش تاپ خبر۲۴ به نقل از روابط عمومی بانک ملت، نماد معاملاتی شرکت بیمه “ما” که از “وما” به “ما” تغییر یافته است پس از پذیرش و درج نماد در تاریخ۲۴ اسفندماه ۱۳۹۳، در بخش و گروه تامین […]

تاپ خبر۲۴: نماد معاملاتی شرکت بیمه ما در بازار دوم بورس اوراق بهادار تهران بازگشایی شد.
به گزارش تاپ خبر۲۴ به نقل از روابط عمومی بانک ملت، نماد معاملاتی شرکت بیمه “ما” که از “وما” به “ما” تغییر یافته است پس از پذیرش و درج نماد در تاریخ۲۴ اسفندماه ۱۳۹۳، در بخش و گروه تامین وجوه و بازنشستگی (به جزِ تامین اجتماعی اجباری )، طبقه بیمه و در فهرست نرخ های بازار دوم بورس اوراق بهادار تهران بازگشایی شد و با توجه به انتقال سهام این شرکت از بازار فرا بورس ایران به بورس اوراق بهادار تهران در نماد “ما ” آماده انجام معامله است.
بر اساس این گزارش، نماد بیمه “ما” که از مورخ ۱۶ اردیبهشت ماه ۱۳۹۴ به دلیل برگزاری مجمع عمومی عادی سالیانه در بازار پایه فرابورس متوقف بوده است ،روز دوشنبه۲۲ تیر ماه برای اولین بار پس از پذیرش و درج نام شرکت در فهرست شرکت های پذیرفته شده در بورس اوراق بهادار تهران بازگشایی شد .
شرکت بیمه “ما” درتاریخ ۱۳ تیرماه ۱۳۹۰ با سرمایه ۴۰۰ میلیارد ریال در اداره‌ ثبت شرکت‌ها وموسسات غیرتجاری تهران به ثبت رسید و توانست با گذشت چهار سال از تاسیس شرکت علاوه بر افزایش سرمایه شرکت به مبلغ ۱۰۰۰ میلیاردریال، موفق به راه اندازی۲۴شعبه،۱۶باجه‌ بیمه‌ای درسطح کشور و جذب ۶۶۸ نماینده فعال و۱۹۵کارگزار شود.
این شرکت در سال ۹۳ علاوه بر محقق نمودن سود پیش بینی شده و تقسیم ۸۸ درصد ازسود عملکرد سال مالی ۹۳ بین سهامداران ، توانستمبلغ حق بیمه های صادره خود را ۲۰۶ درصد نسبت به سال قبل افزایش داده و سهمی بیش از ۱.۵ درصد از کل حق بیمه های صادره در صنعت بیمه را به خود اختصاص دهد.
همچنین بیمه “ما” با دارا بودن نسبت توانگری مالی ۳۴۰ درصد در سال ۹۳ توانسته است از زمان تاسیس تا کنون همواره در سطح یک این شاخص مهم صنعت بیمه قرار گرفته و با استفاده از ایجاد ترکیب مناسبی در پورتفوی بیمه ای خود،از نسبت خسارت ۱۸ درصدی و ضریب خسارت ۵۳ درصدی برخوردار شود که این امر در مقایسه با کل صنعت نمایانگر عملکرد خوب شرکت است .
سود شرکت طی سال‌های ۱۳۹۰ لغایت ۱۳۹۳ به ترتیب ۴۶، ۱۴۴، ۲۲۷ ، ۳۴۲ میلیارد ریال بوده که این روند افزایشی در سود دهی و همچنین پیش بینی سود ۴۳۴ میلیاردی برای سال مالی ۱۳۹۴ ، حاکی از آینده ای روشن برای این شرکت بیمه ای جوان است .