تاپ خبر۲۴:فعالیت های بورس کالای ایران در سال های اخیر باعث شده تا این نهاد در اقتصاد ایران خوش بدرخشد و به موتور محرک در اقتصاد رقابتی تبدیل شود. به گزارش تاپ خبر۲۴ به نقل از  روابط عمومی و امور بین الملل بورس کالای ایران ، دکتر حسین فهیمی در مراسم افتتاح تالار نمایندگی کارگزاران […]

تاپ خبر۲۴:فعالیت های بورس کالای ایران در سال های اخیر باعث شده تا این نهاد در اقتصاد ایران خوش بدرخشد و به موتور محرک در اقتصاد رقابتی تبدیل شود.

به گزارش تاپ خبر۲۴ به نقل از  روابط عمومی و امور بین الملل بورس کالای ایران ، دکتر حسین فهیمی در مراسم افتتاح تالار نمایندگی کارگزاران بورس کالای ایران در تبریز با بیان مطلب فوق افزود: بورس کالای ایران،  این امکان را به صنایع پایین دستی می دهد تا دیگر تحت تاثیر قیمت های دستوری نباشند که این امر به شفافیت اقتصادی و رانت زدایی کمک شایانی می کند.

عضو هیات مدیره سازمان بورس و اوراق بهادار در ادامه اظهار کرد: مسئولان ارشد اقتصاد تا به اینجا به بورس کالای ایران توجه داشته اند اما مقدار این توجه به اندازه کافی نبوده و معتقدیم باید بیشتر از حد کنونی از ظرفیت های بورس کالای ایران استفاده کرد. به گفته فهیمی، فعالان اقتصادی شمالغرب کشور از طریق تالار نمایندگی کارگزاران تبریز به بازارهای مختلف داخلی و خارجی دسترسی خواهند یافت و همگام با بورس کالا در راستای توسعه اقتصاد ملی گام برخواهند داشت.

وی به مزیت های تالار نمایندگی کارگزاران بورس کالای ایران در تبریز اشاره کرد و گفت: این اتفاق باعث حضور نهادهای مالی عظیم در این منطقه اقتصادی کشور خواهد شد و بورس کالای ایران، جای خالی صنعت مالی در استان آذربایجان شرقی را پر خواهد کرد.

عضو هیات مدیره سازمان بورس و اوراق بهادار در پایان گفت: صاحبان صنایع با حضور این بورس در تبریز دیگر سراغ بازارهای مسموم و نامطمئن نخواهند رفت و سرمایه داران در بستری امن و مطمئن به سرمایه گذاری می پردازند. ضمن آنکه تامین مالی صنایع، افزایش سرمایه گذاری، ایجاد مشاغل و دانش جدید ، از دیگر مزیت های فعالیت این بورس در شمالغرب کشور به شمار می رود.

همچنین در ادامه این مراسم، دکتر روح الله میرصانعی دبیر کل کانون کارگزاران بورس اوراق بهادار گفت: افتتاح تالار تبریز نقطه عطفی برای فراهم کردن دسترسی صنعتگران و مردم شمالغرب کشور به خرید و فروش کالا و سرمایه گذاری خواهد بود. وی افزود: کارگزاران، حلقه اتصال میان سرمایه گذاران و بازار سرمایه هستند .لذا  اگر می خواهیم بازار سرمایه در بخش اوراق و کالا رشد پیدا کند، نیازمند تجهیر و توسعه صنعت کارگزاری هستیم.