یکشنبه, ۳۱ شهریور ۱۳۹۸

بهره مندی ۴۱۴ هزار میلیارد ریالی بنگاه های اقتصادی کشور از تسهیلات بانک ملی ایران

بهره مندی ۴۱۴ هزار میلیارد ریالی بنگاه های اقتصادی کشور از تسهیلات بانک ملی ایران

تاپ خبر۲۴: سهم واحدهای اقتصادی از تسهیلات بانک ملی ایران در پنج ماه ابتدای سال جاری به بیش از ۴۱۴ هزار میلیارد ریال می رسد.

به گزارش تاپ خبر۲۴ از روابط عمومی بانک ملی ایران، این بانک در سال جاری با رویکرد حمایت و کمک به رونق بخش های مختلف اقتصادی کشور، پرداخت تسهیلات به بنگاه ها را در دستور کار دارد و طی مدت مذکور ۶۷۵ هزار و ۶۸۷ فقره تسهیلات به ارزش ۴۱۴ هزار و ۸۰۲ میلیارد ریال تسهیلات به بخش های کشاورزی و صنایع تبدیلی، صنعت و معدن، مسکن و ساختمان، بازرگانی و … تخصیص داده است.

بر این اساس سهم بخش کشاورزی و صنایع تبدیلی از تسهیلات پرداختی بانک ملی ایران به بخش های مختلف اقتصادی طی پنج ماه ابتدای امسال، بالغ بر ۲۶ هزار و ۹۲۳ فقره به ارزش ۱۱ هزار و ۸۵۱ میلیارد ریال بوده است.

همچنین بخش مسکن و ساختمان نیز به عنوان یکی از مهم ترین محرکه های رونق اقتصاد کشور همواره مورد توجه بانک ملی ایران بوده و از این رو تخصیص ویژه تسهیلات به این بخش در سال جاری در دستور کار بانک قرار گرفته است.

بر این اساس از ابتدای سال جاری تا پایان مردادماه، هشت هزار و ۸۸۸ میلیارد ریال تسهیلات در ۳۱ هزار و ۷۹ فقره به بخش مسکن و ساختمان پرداخت شده است.

همچنین این بانک در راستای حمایت از بخش صنعت و معدن کشور، توجه ویژه ای به بنگاه های اقتصادی این بخش داشته و بر همین اساس در مدت مذکور بالغ بر۶۵ هزار و ۸۷۷ میلیارد ریال تسهیلات در ۱۲ هزار و ۴۹۲ فقره پرداخت کرده است.

بنگاه های بخش بازرگانی نیز ۵۵ هزار و ۸۶۰ فقره تسهیلات به ارزش ۴۱ هزار و ۹۳۷ میلیارد ریال دریافت کرده اند.

همچنین ۵۴۹ هزار و ۱۲۷ فقره تسهیلات نیز به ارزش ۲۸۵ هزار و ۲۵ میلیارد ریال به بخش خدمات و ۲۰۶ فقره تسهیلات به ارزش یک هزار و ۲۲۴ میلیارد ریال به بخش صادرات پرداخت شده است.

نوشته شده توسط سايت خبري تحليلي تاپ خبر 24 در چهارشنبه, ۲۰ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۲۸ ق.ظ

دیدگاه