تاپ خبر۲۴:هرچند اغلب مردم در ساعات تاریک غروب برنامه‌های موردعلاقه‌شان را در تلویزیون تماشا می‌کنند اما با وجود این در بسیاری از موارد محیطی که در آن قرار دارند بسیار روشن است. تحقیقات موسسه رنسلیر پلی‌تکنیک نشان داد میانگین روشنایی خانگی در آمریکا و اروپا در غروب ۷۵ لوکس و در روشنایی روز ۱۲۵ لوکس […]

تاپ خبر۲۴:هرچند اغلب مردم در ساعات تاریک غروب برنامه‌های موردعلاقه‌شان را در تلویزیون تماشا می‌کنند اما با وجود این در بسیاری از موارد محیطی که در آن قرار دارند بسیار روشن است.

تحقیقات موسسه رنسلیر پلی‌تکنیک نشان داد میانگین روشنایی خانگی در آمریکا و اروپا در غروب ۷۵ لوکس و در روشنایی روز ۱۲۵ لوکس است.
اما این سطح روشنایی در کشورهای آسیایی بسیار بیشتر، یعنی ۱۷۵ لوکس در شب و ۲۵۰ لوکس در روز است.
مطالعه‌ای دیگر در سال ۲۰۱۳ توسط شرکت مدیریت عملکرد نیلسن نشان داد بینندگان تلویزیون شب‌ها بین ساعات ۲۰ تا ۲۳ به مدت دو ساعت و در طول روز هم بین ساعات ۱۱ تا ۱۵ برای یک‌ ساعت‌ و نیم پای این جعبه جادویی می‌نشینند.
به عبارت دیگر مردم معمولا در محیط‌های روشن تلویزیون تماشا می‌کنند و در نتیجه تلویزیون‌های بالارده باید بتوانند در محیط‌های بسیار روشن، بهترین کیفیت تصویر را ارائه کنند.
آزمایش اتاق تاریک
در دهه ۱۹۹۰ بسیاری از مردم از پروژکتور برای تماشای فیلم استفاده می‌کردند. از آنجا که میزان انعکاس نور در صفحه پروژکتور بسیار زیاد است، روشن کردن چراغ‌ها کیفیت تصویر را تا حد زیادی کاهش می‌داد همین مسئله تولیدکنندگان تلویزیون را به فکر آزمایش اتاق تاریک انداخت. از آن زمان آزمایشگاه‌هایی راه‌اندازی شد که تست و تایید تلویزیون را در اتاق‌هایی کاملا تاریک انجام می‌دادند.
اما از آنجا که بخش اعظم بینندگان نه صرفا در شب که در روز هم تماشا می‌کنند، امروزه تولیدکنندگان به سمت محصولاتی‌ رفته‌اند که در محیط‌های بسیار روشن نیز تصویری کاملا با کیفیت و شفاف را به بیننده ارائه کند. در نتیجه سازندگان تلویزیون مانند سامسونگ اکنون محصولات خود را در هر دو محیط تاریک و روشن آزمایش می‌کنند تا به بهترین کیفیت برای تمامی محیط‌ها برسند.
اما در محیط‌های روشن کدام تلویزیون‌ها بهترین تصویر را دارند؟
نقدهای عالی در نقاط مختلف
چندین شرکت آزمایش محصول، تلویزیون‌های QLED سامسونگ را به عنوان بهینه‌ترین محصول برای محیط‌های معمولی تماشای تلویزیون معرفی کردند و همین باعث شد یکی از برترین سازمان‌های آزمایش محصولات تلویزیونی و صوتی‌و‌تصویری در انگلستان، اخیرا سامسونگ را بخاطر عرضه تلویزیون‌های QLED به عنوان «برترین برند صوت‌وتصویر ۲۰۱۷» معرفی کند.
مجله معتبر «Video Magazin» آلمان نیز در آزمایشی با حداکثر امتیاز ۱۰۰۵، امتیاز ۹۲۰ را به تلویزیون‌های QLED سامسونگ اعطا کرد که بالاترین امتیاز اعطایی تاکنون بوده است. همچنین تلویزیون QLED اولین محصولی آزمایش شده توسط این مجله بود که توانست در هر سه گروه ارزیابی یعنی نوآوری، مرجع بودن و نکات برجسته امتیاز بالایی کسب کند. این مجله محصولات تلویزیونی را در هر دو محیط تاریک و روشن با بازه ۴۵ تا ۷۵ لوکس ارزیابی می‌کند.