سه شنبه, ۳۱ فروردین ۱۴۰۰

مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی:

بهبود و ارتقاء خدمات درمانی باید همراه با مدیریت مصارف باشد

بهبود و ارتقاء خدمات درمانی باید همراه با مدیریت مصارف باشد

تاپ خبر۲۴: مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی با تأکید بر اینکه طرح تحول سلامت گام بزرگی در جهت ارتقاء خدمات درمانی در کشور است، گفت: انتظار این است که در کنار تحول و ارتقاء خدمات و بهبود کیفیت، مدیریت مصارف نیز مورد توجه قرار گیرد.

به گزارش تاپ خبر۲۴ به نقل از اداره کل روابط عمومی سازمان تأمین اجتماعی، دکترسیدتقی نوربخش در آیین گرامیداشت روز پزشک و داروساز اظهار کرد: یکی از چالش‌های حوزه سلامت عدم مدیریت مصارف است و سازمان تأمین اجتماعی به عنوان یکی از خریداران خدمات درمانی و مهمترین خریدار خدمات درمانی بر توجه این امر تأکید دارد و شورای عالی بیمه نیز این مسئله را مورد توجه قرار داده است.

وی افزود: چه منابع مالی حوزه سلامت به نحو مطلوب تأمین شود و یا محدودیت در منابع داشته باشیم در هر صورت مدیریت مصارف همواره باید مورد توجه قرار گیرد. مدیریت مصارف و بررسی اسناد هزینه‌ای از مسائل بسیار مهم برای سازمان تأمین اجتماعی است.
مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی در ادامه اظهار داشت: در این مقطع زمانی که نقطه عطفی در دوران پس از انقلاب اسلامی است به رغم تمام فشارهای اقتصادی و مشکلات ایجاد شده حاصل از تحریم های خصمانه بر منابع کشور و صادرات نفت، با تدبیر و معجزه دیپلماسی در دولت یازدهم، افق های جدیدی در رفع مشکلات موجود در بازار سرمایه و مسایل اقتصادی کشور گشوده شده است.
وی یادآور شد: قطعاً در آینده نزدیک مشکلات معیشتی و مسایل موجود کشور نیز حل خواهد شد.
مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی تصریح کرد: این سازمان در خط مقدم و سنگر اول این نبرد تمام عیار اقتصادی بود و امیدواریم در ماه های پیش رو با رفع مشکلات شاهد بهبود اوضاع اقتصادی و معیشتی مردم باشیم.
دکترنوربخش تأکید کرد: در تیر و مرداد امسال در هر ماه به طور متوسط ۴۲۰۰ میلیارد تومان بابت تعهدات سازمان تأمین اجتماعی پرداخت صورت گرفته است و برای تخصیص منابع، یک ریال هم از بودجه عمومی کشور به سازمان تزریق نشد که این کار بزرگی است.
وی تصریح کرد: سازمان تأمین اجتماعی افتخار دارد یک روز هم در جامه عمل پوشاندن به تعهداتش در خصوص مستمری تأخیر نداشته و این امر در راستای آرامش مستمری بگیران، کار بزرگی است.
مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی گفت: در دولت تدبیر و امید بهداشت و درمان در اولویت دولت قرار گرفت و این مهم آرزوی همه بود و این تغییر نگاه که در دولت دکتر روحانی اتفاق افتاد.
دکتر نوربخش اظهار کرد: دولت علاوه بر بودجه جاری، هفت هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان بودجه در سال ۹۳ به بخش بهداشت و درمان اختصاص داده است.
وی با اشاره به اوضاع نابسامان بهداشت و درمان و هزینه های تحمیلی به مردم در دولت دهم یادآور شد: شرایط نامناسب بهداشت و درمان، در دولت دهم به اوج خود رسید و گزارشی که وزیر پیشین بهداشت به مجلس ارائه کرد، دلیلی بر این مهم است.
مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی، اجرای طرح تحول سلامت را اقدامی مؤثر در راستای ساماندهی وضع بهداشت و درمان دانست و گفت: اجرای این طرح به رضایتمندی مردم منجر شده است.
نوربخش به بازسازی مراکز درمانی تأمین اجتماعی و تکمیل آمبولانس های مورد نیاز اشاره کرد و توضیح داد: بهبود مداوم خدمات درمانی از اولویت‌های سازمان است و ارتقاء هتلینگ بیمارستان‌های تأمین اجتماعی از جمله برنامه‌هایی است که به صورت جدی دنبال می‌شود.

 

نوشته شده توسط سايت خبري تحليلي تاپ خبر 24 در چهارشنبه, ۰۴ شهریور ۱۳۹۴ ساعت ۱۲:۱۰ ب.ظ

دیدگاه