تاپ خبر۲۴: پیرو درج خبری در خبرگزاری فارس با عنوان «معاون وزیر نفت گفته های مدیرعامل پالایش و پخش درباره بنزین پتروشیمی را تکذیب کرد»، شرکت ملی صنایع پتروشیمی بر خود لازم می داند به منظور تنویر افکار عمومی و ارائه اطلاعات صحیح و صریح توضیح ذیل را منتشر کند: در دولت گذشته برخی شرکتهای […]

تاپ خبر۲۴: پیرو درج خبری در خبرگزاری فارس با عنوان «معاون وزیر نفت گفته های مدیرعامل پالایش و پخش درباره بنزین پتروشیمی را تکذیب کرد»،

شرکت ملی صنایع پتروشیمی بر خود لازم می داند به منظور تنویر افکار عمومی و ارائه اطلاعات صحیح و صریح توضیح ذیل را منتشر کند:

در دولت گذشته برخی شرکتهای پتروشیمی، با توجه به نیاز شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی، ریفورمیت تولیدی خود را به عنوان فرآورده اکتان افزا به شرکت یاد شده تحویل می دادند. هم اکنون با توجه به نیاز پالایش و پخش با هماهنگی شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی، شرکت پتروشیمی بندر امام با اتکا به توانمندیهای کارشناسان خود فرآورده های مطابق با ویژگیهای بنزین یورو ۴ تولید و به شرکت مذکور تحویل می دهد.

براساس این گزارش پتروشیمی بندرامام با توجه به توان فنی و علمی موجود در خود، آماده تولید روزانه یک تا ١,۵ میلیون لیتر بنزین با کیفیت و استاندارد یورو ۴ و تحویل آن از طریق خط لوله، کشتی و یا عرضه و توزیع در جایگاههای توزیع سوخت است که در این راستا و با اخذ تأییدیه های لازم در شهریور ١٣٩۴ با عقد تفاهمنامه با شرکت پالایش و پخش این شرکت متعهد به تحویل ماهانه ۴۵ هزار تن معادل ۶٠ میلیون لیتر بنزین یورو ۴ به آن شرکت شد. هم اکنون طبق توافق دو طرف محموله تهیه شده ابتدا از سوی آزمایشگاه طرفین مورد آزمایش کیفی قرار گرفته و پس از تطبیق کیفیت آن با استاندارد یورو ۴ و تأیید آن از سوی شرکت پالایش و پخش، برای توزیع در کشور تحویل آن شرکت می شود.

محصول بنزین یورو ۴ حاصل آمیختن (Blending) سه ماده پارافینی پایه عاری از سولفور با درصد حجمی ۵٠ درصد و ماده آروماتیکی عاری از بنزن و سولفور با درصد حجمی ٣۵ درصد و سرانجام ماده اکتان افزا (MTBE) به میزان ١۵ درصد است.

پتروشیمی بندر امام با توجه به تنوع فرآیندهای تولیدی که سبب متمایز شدن این شرکت نسبت به شرکتهای دیگر است؛ همه این اجزا را در واحدهای داخلی خود تولید و برای ساخت بنزین یورو ۴ استفاده می کند.

روابط عمومی شرکت ملی صنایع پتروشیمی