تاپ خبر۲۴: جشنواره پایتخت کتاب ایران و روستاها و عشایر دوستدارکتاب با مشارکت بانک ملت و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار می شود. به گزارش تاپ خبر۲۴ به نقل از روابط عمومی بانک ملت، جشنواره های ((پایتخت کتاب ایران )) و (( روستاها و عشایر دوستدار کتاب )) امسال با حضور و مشارکت بانک […]

تاپ خبر۲۴: جشنواره پایتخت کتاب ایران و روستاها و عشایر دوستدارکتاب با مشارکت بانک ملت و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار می شود.

به گزارش تاپ خبر۲۴ به نقل از روابط عمومی بانک ملت، جشنواره های ((پایتخت کتاب ایران )) و (( روستاها و عشایر دوستدار کتاب )) امسال با حضور و مشارکت بانک ملت و معاونت فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی روز هفدهم اسفندماه سال جاری از ساعت ۱۴ تا ۱۷ در تالار وحدت برگزار می شود.
انتخاب پایتخت کتاب ایران از جشنواره هایی است که معاونت فرهنگی ارشاد در زمینه ترویج کتابخوانی برگزار می کند.
به منظور گسترش عدالت فرهنگی در سراسر کشور و پشتیبانی از اقدامات انجام شده و طرح های ابتکاری در حوزه کتاب و کتابخوانی و جلب توجه سازمان ها و نهادهای مرتبط با اهمیت کتاب در جامعه نیز دومین دوره (( جشنواره روستاها و عشایر دوستدار کتاب )) در سطح روستاها و عشایر سراسر کشور برگزار می شود.
بر اساس این گزارش ، بانک ملت با عاملیت بنیاد ملت و در راستای ایفای مسوولیت های اجتماعی و توسعه طرح ملت کتاب خوان و همچنین در پی امضای تفاهمنامه همکاری با وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی متعهد شد تا در برنامه های انتخاب پایتخت کتاب ایران، برگزاری جشنواره روستاها و عشایر دوستدار کتاب، در برگزاری طرح تجلیل از افراد و گروه های برگزیده و ترویج کتابخوانی مشارکت و همکاری کند.
در این مراسم معاون اول رییس جمهوری ، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، وزیر کشور، مدیرعامل بانک ملت، مشاور مدیرعامل و مدیرعامل بنیاد فرهنگی ملت، مسوولان فرهنگی ، فعالان عرصه کتاب و کتاب خوانی و جمعی از نویسندگان حضور خواهند داشت.
در مراسم پایانی جشنواره های ترویج کتاب ، پایتخت کتاب ایران معرفی و از پنج شهر فعال در عرصه کتاب و کتاب خوانی تجلیل خواهد شد.