تاپ خبر۲۴: اختتامیه نهمین دوره المپیاد هندسه که مهرماه سالجاری آغاز شده بود فردا با حمایت آکادمی همراه اول برگزار می‌شود.

به گزارش تاپ خبر۲۴ از اداره کل ارتباطات شرکت ارتباطات سیار ایران، آیین اختتامیه نهمین دوره المپیاد هندسه با حمایت آکادمی همراه اول و سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان روز جمعه ۲۸ بهمن ۱۴۰۱، در دبیرستان علامه حلی تهران برگزار می شود.

 

این رویداد از ۲۲ مهر سالجاری به شکل مجازی در ۶۰ کشور جهان و با حضور بیش از ۸۰۰۰ دانش آموز دختر و پسر آغاز شد که از این تعداد، بالغ بر ۱۷۰۰ نفر از ایران و باقی از سایر کشورها بودند.

 

با توجه به اینکه آموزش هندسه به عنوان یکی از شاخه های مهم ریاضیات از اهمیت ویژه ای برخوردار است، در نظام آموزشی ایران نیز «هندسه» جایگاه منحصر به فردی دارد که کسب نتایج درخشان دانش آموزان کشورمان در مسابقات بین المللی مانند المپیاد جهانی ریاضی (IMO) گواهی بر این مدعا است.

 

این موارد، مزیت پرداختن به موضوع هندسه را به عنوان فرصتی در جهت شناسایی استعدادهای رشته ریاضی و هدایت تحصیلی آنها در مقاطع بالاتر نشان می دهد.

 

در سال ۱۳۹۳ جمعی از معلمان و علاقه مندان این حوزه با هدف ترویج هندسه در سطح کشور و ایجاد بستری مناسب برای ارتباط بین علاقه مندان در سرتاسر جهان، اقدام به راه اندازی المپیاد هندسه ایران (IGO) کردند.

 

المپیاد هندسه ایران یکی از معدود مسابقات دانش آموزی در سطح بین المللی است که جمهوری اسلامی ایران مبدع و آغازگر آن بوده است.

 

در اختتامیه این دوره از رویداد، از برگزیدگان تقدیر می شود و در حاشیه آن نیز کارگاه ها و سمینارهای آموزشی برای معلمان و دانش آموزان علاقه مند برپا است.