تاپ خبر۲۴:دبیر بیست و سومین همایش پولی و ارزی بانک مرکزی با اشاره به برگزاری این همایش در روزهای پنجم و ششم خرداد ماه گفت: معاون اقتصادی بانک مرکزی از آخرین آمارهای اقتصادی کشور رونمایی و تحلیل شرایط کنونی اقتصاد را ارائه می‌کند. فرهاد نیلی در نشست خبری امروز که به همین مناسبت برگزار شد […]

تاپ خبر۲۴:دبیر بیست و سومین همایش پولی و ارزی بانک مرکزی با اشاره به برگزاری این همایش در روزهای پنجم و ششم خرداد ماه گفت: معاون اقتصادی بانک مرکزی از آخرین آمارهای اقتصادی کشور رونمایی و تحلیل شرایط کنونی اقتصاد را ارائه می‌کند.

فرهاد نیلی در نشست خبری امروز که به همین مناسبت برگزار شد گفت :بررسی عملکرد سیاست‌های پولی و ارزی و تفاوت‌ها و تغییرات سیاست‌ها و برنامه‌ریزی‌های صورت‌گرفته برای سال ۹۲ توسط رئیس کل بانک مرکزی و وزیر اقتصاد در این همایش مطرح می‌شود.

وی افزود: معاون اقتصادی بانک مرکزی در سخنرانی خود از آخرین آمارهای اقتصادی کشور رونمایی و تحلیل شرایط کنونی اقتصاد را ارائه می‌کند.

دبیر بیست و سومین همایش پولی و ارزی بانک مرکزی با اشاره به نامگذاری سال جاری توسط مقام معظم رهبری گفت: با توجه به شعار امسال، به این جمع‌بندی رسیدیم که در سال ۹۲ باید عملکرد نظام بانکی در بخش حمایت از تولید را مورد ارزیابی قرار دهیم و همچنین تأثیر تحریم‌ها بر شاخص‌های اقتصادی را در این همایش به بحث بگذاریم.

به گفته وی، آسیب‌شناسی نظام تأمین مالی کشور و نقش بانک‌ها در تأمین مالی تولید، یکی از محورهای این همایش است.

وی با بیان اینکه ۸ محور اساسی برای این همایش در نظر گرفته شده است، گفت: یکی از محورهای این همایش بررسی بودجه سال ۹۲ است که توسط آقایان درگاهی و جلالی نائینی ارائه خواهد شد.

نیلی با اشاره به نقش مکمل بازار و سرمایه گفت: در این همایش افق بازار پول و سرمایه توسط رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار و یکی از معاونان وی ارائه خواهد شد، همچنین تحلیل نظام مالی کشور و راه‌اندازی تالار مجازی بورس از دیگر محورهای مهم است.

وی تصریح کرد: ۵ سخنرانی دیگر در این همایش ارائه خواهد شد که توسط آقایان عبده تبریزی در مورد نظام تأمین مالی مسکن، عسکری مارانی در مورد موانع بانکداری شرکتی و راهکارهای بازار پول و سرمایه، محمدهادی مهدویان در خصوص اولویت‌ها و توالی اصلاحات در نظام مالی و بانکی کشور، ابوالفضل اکرمی تحلیل عملکرد بانک‌ها در تأمین مالی بخش‌های تولیدی و امیرحسین امین‌آزاد در مورد شرکت دولتی مدیریت دارایی‌ها و راهکارهای نوین برای رفع مشکل مطالبات غیرجاری بانک‌ها ایراد می‌شود.

دبیر بیست و سومین همایش پولی و ارزی بانک مرکزی ادامه داد: همچنین سه سخنرانی توسط آقایان داود دانش‌جعفری، درخشان و همتی در خصوص اقتصاد مقاومتی از منظر سیستم بانکی ارائه می‌شود.

وی با اشاره به برگزاری ۳ مسابقه در این همایش گفت: مسابقه شبیه‌سازی دادگاه، مسابقه انطباق با شریعت و مسابقه بانکداری شرکتی برگزار می‌شود.

نیلی با اشاره به ارائه ۲۵۰ چکیده مقاله برای همایش امسال اظهار داشت: از این میان ۱۴۴ مقاله تأیید شد که از میان آنها ۹۰ مقاله ارائه و ۲۴ مقاله از میان آنها برای ارائه در همایش انتخاب شد که ۱۶ مقاله آن در خصوص اقتصاد مقاومتی و ۱۹ مقاله در مورد تأمین مالی نظام بانکی است.