تاپ خبر۲۴: مرکز درمانی و مشاوره تخصصی انجمن الزایمر ایران ( کلینیک تخصصی حافظه) که با کمک یک میلیارد تومانی بانک پارسیان ساخته شده بود، طی مراسمی به بهره برداری رسید. دکترضرغامی عضو هیات مدیره بانک پارسیان در مراسم بهره برداری از کلینیک تخصصی حافظه، گفت : حرکت در مسیر مسئولیت‌های اجتماعی و کمک‌های خیرخواهانه […]

تاپ خبر۲۴: مرکز درمانی و مشاوره تخصصی انجمن الزایمر ایران ( کلینیک تخصصی حافظه) که با کمک یک میلیارد تومانی بانک پارسیان ساخته شده بود، طی مراسمی به بهره برداری رسید.

دکترضرغامی عضو هیات مدیره بانک پارسیان در مراسم بهره برداری از کلینیک تخصصی حافظه، گفت : حرکت در مسیر مسئولیت‌های اجتماعی و کمک‌های خیرخواهانه هزینه نیست، بلکه نوعی سرمایه گذاری است که حاصل و نتیجه آن به خود بانک و کارمندان آن بازمی گردد.
به گفته دکتر ضرغامی، از آنجایی که کمک به ارتقای سطح سلامت مردم از اولویت‌های بانک پارسیان است در سال ۹۵ توافق نامه ای به امضای بانک پارسیان و انجمن آلزایمر ایران رسید و به تبع آن، کمک یک میلیارد تومانی بانک پارسیان برای ادامه ساخت مجتمع کلیلنیک آلزایمر تصویب شد و امروز شاهد بهره برداری این مجتمع هستیم و امیدواریم که در سال‌های آینده هم شاهد توسعه میزان و سطح خدماتی که به بیماران آلزایمر ارائه می‌شود ، باشیم .
تسهیلات میلیاردی پارسیان برای محرومیت زدایی در مناطق محروم
عضو هیات مدیره بانک پارسیان در ادامه به دیگر خدمات ارائه شده از سوی بانک پارسیان در حوزه مسئولیت‌های اجتماعی اشاره کرد و افزود : به طور خلاصه می‌توان گفت که از زمان تاسیس پارسیان، این بانک به شیوه‌های مختلف در مسیر توانمند سازی جامعه حرکت کرده است به طوری که بخش قابل توجهی از اشتغال ایجاد شده در مناطق روستایی حاصل فعالیت‌های این بانک است.
او همچنین در ادامه به همکاری بانک پارسیان با بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام (ره ) اشاره کرد و گفت : این بانک در قالب طرح پیمان روستایی ۱۲ هزار میلیارد ریال تسهیلات اشتغالزایی پرداخت کرده است.
عضو هیات مدیره بانک همچنین درباره اقدامات انجام شده از سوی بانک پارسیان در حوزه‌های محرومیت زدایی و ارتقای عدالت اجتماعی و سطح سلامت جامعه، افزود: تلاش برای امنیت غذا ودرمان، تجهیز مراکز درمانی و پرداخت تسهیلات به شرکت‌های دارویی به ویژه داروهای بیماران خاص و سرطانی، آب رسانی، گاز رسانی و تامین سرپناه و ساخت خانه‌های بهداشتی، کارآفرینی از طریق توسعه ناوگان‌های حمل و نقل هوایی کشور، کارخانجات فولاد سازی، بهینه سازی تاکسی‌های فرسوده، حمایت از بنگاه‌های صادراتی و توسعه پالایشگاه‌ها از دیگر اقدامات انجام شده توسط بانک پارسیان است.

تشکر ویژه از تلاش‌های بانک پارسیان در ارتقای سطح سلامت جامعه
در این مراسم همچنین صالحی رییس انجمن آلزایمر ضمن تقدیر و تشکر از بانک پارسیان در تجهیز و راه اندازی این مجتمع تخصصی برای بیماران آلزایمری، گفت: با کمک پارسیان توانستیم قدم بزرگی را در مسیر درمان و بهتر شدن وضعیت زندگی بیماران آلزایمر برداریم.
او با بیان اینکه با کمک وزارت بهداشت و صندوق بازنشستگی کشور در ۱۲ استان کشور مراکزی برای شناسایی و درمان بیماران آلزایمری تاسیس شده است، گفت : باید توجه داشت که یک سال تشخیص زود هنگام ۵ سال معلولیت ناشی از بیماری را به تعویق می‌اندازد. به همین دلیل غربالگری در سطح وسیع می‌تواند کمک کند که مردم زندگی با کیفیت تری را داشته و سالمندان عزیز هم از زندگی راحت تر و خوب تری بهره مند باشند .
همچنین در این مراسم ایازی معاون اجتماعی سابق وزارت بهداشت ، کلهری شهردار منطقه ۵ ، حاجتی رییس هیات مدیره انجمن آلزایمر، خانم صالحی رییس انجمن آلزایمر و شتی رییس اداره سالمندی وزارت بهداشت حضور داشتند و از تلاش‌های بانک پارسیان در ساخت و تجهیز مجتمع آلزایمر و تلاش‌های صورت گرفته برای ارتقای سطح سلامت مردم کشور تقدیر و تشکر کردند.