تاپ خبر۲۴: در یک شبکه بیسیم با افزایش مسافت و تعداد موانع، مشکل رایج افت سرعت و کاهش قدرت سیگنال موضوعی است که همواره کاربران را آزار میدهد. در این میان برای برخی از کاربران سریعترین و آسانترین راه حل نزدیک شدن به روتر برای دریافت سیگنالی بهتر به نظر میرسد که راه حلی کاملا […]

تاپ خبر۲۴: در یک شبکه بیسیم با افزایش مسافت و تعداد موانع، مشکل رایج افت سرعت و کاهش قدرت سیگنال موضوعی است که همواره کاربران را آزار میدهد. در این میان برای برخی از کاربران سریعترین و آسانترین راه حل نزدیک شدن به روتر برای دریافت سیگنالی بهتر به نظر میرسد که راه حلی کاملا موقتی و در بعضی موارد غیر قابل اجرا است. کاربران حرفه ای اما به سراغ راه حل هایی بهتر و موثرتر میروند که در این شرایط یک Repeater برای تقویت سیگنال و افزایش محدوده تحت پوشش روتر گزینه مناسب تر و ایده آل تری است.
RP-AC56 محصولی جدید از زیرمجموعه ریپیترهای ایسوس است و همانطور که گفته شد برای گسترش محدوده تحت پوشش و جلوگیری از کاهش سرعت یک شبکه بیسیم به کار میرود و از آخرین استاندارد ۸۰۲٫۱۱ac پشتیبانی می‌کند. RP-AC56 ایسوس با حداکثر سرعت ۱۱۶۷ مگابیت برثانیه در دو باند فرکانسی و به صورت همزمان، از قابلیت سازگاری با بیشتر روترهای موجود در بازار برخوردار است و با مجهز شدن به دو آنتن خارجی محدوده بیشتری را تحت پوشش قرار میدهد.
کاربرانی که با محصولات شبکه آشنایی چندانی ندارند، همواره در هنگام تنظیمات دستگاه با مشکلات متعددی مواجه میشوند. اما RP-AC56 با تکیه بر امکانات هوشمند از جمله کلید WPS و همچنین ExpressWay برای بهبود کارایی و پایداری، به سادگی قابل تنظیم و اتصال به شبکه است. به علاوه این دستگاه یک LED هوشمند دارد که شدت سیگنال را نشان میدهد و درنتیجه به شما کمک میکند تا بهترین محل را برای نصب آن در شبکه پیدا کنید. همچنین دو شاخه این دستگاه قابل چرخش است که میتوانید آن را در تمام جهات به پریز برق متصل کنید و با قرار دادن آن در جهت آنتن های روتر سیگنال قویتری را دریافت کنید.
قابلیت پشتیبانی از اپلیکیشن رایگان AiPlayer و یک خروجی صوتی، RP-AC56 را به گزینه ای ایده آل برای انتقال و جابجایی فرمت های مختلفی از فایلهای صوتی از طریق دستگاه های موبایل به سیستم Hi-Fi و یا اسپیکرها تبدیل می‌کند.

گسترش بلادرنگ محدوده شبکه بی‌سیم
یک ریپیتر با برقراری ارتباط بیسیم با روتر قادر است سیگنال های شبکه را به مناطق دورتری از محیط هایی چند طبقه با متراژ بالا ارسال کند که قدرت سیگنال در آنها به مراتب ضعیف تر میشود. RP-AC56 با پشتیبانی از دو باند فرکانس ۲٫۴ گیگاهرتز (۳۰۰مگابیت بر ثانیه) و ۵ گیگاهرتز (۸۶۷ مگابیت برثانیه) میتواند نقاط کور شبکه بیسیم را از بین ببرد. این دستگاه با در اختیار داشتن دو آنتن پرقدرت خارجی در مقایسه با دستگاه هایی که به آنتن داخلی مجهز هستند عملکرد بهتری دارد. هرچند که RP-AC56 برای گسترش مناطق تحت پوشش روترهایی با قابلیت پشتیبانی از استاندارد ۸۰۲٫۱۱ac ساخته و طراحی شده است، با این وجود می‌تواند از روترها و استانداردهای قدیمی‌تر نیز پشتیبانی کند.

امکانات هوشمند برای عملکرد بهتر
ایسوس، ریپیتر RP-AC56 را به امکانات هوشمندی مجهز کرده است تا کاربران بتوانند عملکرد و پایداری بهتری را در شبکه بی‌سیم خود تجربه کنند. قابلیت ExpressWay زمانی فعال میشود که RP-AC56 به یک روتر دو باند و یا دستگاه هایی با قابلیت پشتیبانی از فرکانس ۵گیگاهرتز، متصل باشد. با فعال شدن ExpressWay، این دستگاه یک باند بیسیم را برای اتصال به روتر و باند دیگر را برای اتصال به سایر دستگاه های موجود در شبکه اختصاص میدهد. به این ترتیب عملکرد آن در مقایسه با حالت استاندارد و زمانی که از هر دو باند برای اتصال به روتر استفاده می‌کند، بهبود می‌یابد.

انتقال فایل های صوتی با AiPlayer
RP-AC56 ایسوس نه تنها محدوده و سرعت یک شبکه بیسیم را افزایش می‌ دهد، بلکه می‌تواند به عنوان دستگاهی برای انتقال محتوای مالتی‌مدیا به سایر دستگاه ها به کار رود. اپلیکیشن رایگان AiPlayer برای سیستم عامل های iOS و اندروید در دسترس بوده و میتواند فرمت‌های مختلفی از فایل‌های صوتی را به RP-AC56 منتقل کند. کاربران می‌توانند هدفون، اسپیکر و یا سیستم Hi-Fi خود را به خروجی صوتی ۳٫۵ میلیمتری این دستگاه متصل کنند و از شنیدن موسیقی دلخواه خود در هر نقطه از شبکه لذت ببرند.