تاپ خبر۲۴: با استفاده از گوشی موبایل و سیم‏کارت رایتل امکان انجام تراکنش‏های مالی از طریق دستگاه ATM بانک رفاه فراهم شد. به گزارش تاپ خبر۲۴ به نقل از روابط عمومی رایتل، در پی انعقاد تفاهم¬نامه¬ و طی مراسمی که با حضور اعضای هیات مدیره بانک رفاه و سید مجید صدری مدیرعامل و معاونین و […]

تاپ خبر۲۴: با استفاده از گوشی موبایل و سیم‏کارت رایتل امکان انجام تراکنش‏های مالی از طریق دستگاه ATM بانک رفاه فراهم شد.

به گزارش تاپ خبر۲۴ به نقل از روابط عمومی رایتل، در پی انعقاد تفاهم¬نامه¬ و طی مراسمی که با حضور اعضای هیات مدیره بانک رفاه و سید مجید صدری مدیرعامل و معاونین و مدیران شرکت رایتل برگزار شد از این پس با استفاده از گوشی موبایل و سیم‏کارت رایتل امکان انجام تراکنش‏های مالی از طریق دستگاه ATM بانک رفاه برای مشترکین رایتل فراهم شد.
با اجرای این پروژه، مشترکین رایتل که دارای حساب بانکی در بانک رفاه هستند با تعویض سیم‏کارت خود با سیم‏کارت تجهیز شده به فناوری NFC می‏توانند از دستگاه‏های ATM مجهز به فناوری NFC بدون نیاز به کارت بانکی استفاده کنند.
لازم به ذکر است با استفاده از سرویس فوق‏الذکر که به صورت پایلوت در رایتل راه اندازی شده است صاحبان حساب بانکی در بانک رفاه از طریق سیم¬کارت متعلق به شرکت رایتل مجهز به فناوری NFC و با استفاده از یک گوشی موبایل با قابلیت NFC ، در صورت مجهز بودن دستگاه ATM به فناوری NFC، امکان انجام تراکنش¬های مالی، گرفتن موجودی، دریافت وجه، انتقال وجه و سایر امکاناتی که بانک رفاه به صاحبان حساب دارای کارت بانکی ارایه می¬دهد را خواهد داد.
برای استفاده از این قابلیت لازم است اطلاعات کارت بانکی صاحب حساب بر روی سیم¬کارت رایتل ذخیره شود که فرآیند انجام این کار در دست تهیه می‏باشد.
از دیگر مزایای این سرویس، در صورت مجهز شدن تمامی ATMهای بانک رفاه و همچنین دستگاه‏های کارتخوان به فناوری NFC ، می¬توان به حذف کارت بانکی و افزایش امنیت غیرقابل مقایسه با وضعیت کنونی کارت¬های مغناطیسی اشاره کرد، چرا که در حال حاضر اطلاعات موجود بر روی کارت¬های مغناطیسی که به عنوان کارت بانکی استفاده می¬شوند، به راحتی و با دستگاه¬های ارزان قیمت قابل کپی شدن هستند در صورتی که محتوای سیم¬کارت قابل کپی شدن نیست.
همچنین امکان ثبت همه کارت¬های بانکی یک شخص در یک سیم¬کارت واحد وجود دارد، علاوه بر این در صورت همکاری سایر بانک¬ها می¬توان تمام کارت¬های بانکی یک شخص را صرف نظر از نوع بانک درون سیم¬کارت ثبت کرد و بدین ترتیب کاربر نیازی به حمل تمام کارت¬های بانکی خود نخواهد داشت و مشترک می¬تواند به راحتی در سیستم شتاب هر گونه عملیات بانکی را با این روش انجام دهد.
در نهایت با این روش امکان افزودن خدمات ارزش افزوده بانکی به دلیل استفاده از سیم¬کارت و قابلیت¬های موجود در بستر رایتل میسر است.