تاپ خبر۲۴: عضو هیات مدیره بانک گردشگری اعلام کرد: بانک گردشگری در اجرای سیاست های اخیر بانک مرکزی، در مجموع ۱۰ هزار میلیارد ریال تسهیلات به صاحبان مشاغل آسیب دیده از کرونا پرداخت می کند. به گزارش تاپ خبر۲۴ از روابط عمومی بانک گردشگری، سعید جمشیدی گفت: تسهیلات مذکور قرار است به متقاضیان واجد شرایط […]

تاپ خبر۲۴: عضو هیات مدیره بانک گردشگری اعلام کرد: بانک گردشگری در اجرای سیاست های اخیر بانک مرکزی، در مجموع ۱۰ هزار میلیارد ریال تسهیلات به صاحبان مشاغل آسیب دیده از کرونا پرداخت می کند.

به گزارش تاپ خبر۲۴ از روابط عمومی بانک گردشگری، سعید جمشیدی گفت: تسهیلات مذکور قرار است به متقاضیان واجد شرایط که توسط سامانه “کارا” وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی مشخص می شود، در ۱۰ استان کشور پرداخت شود.
وی افزود: متقاضیان دریافت تسهیلات مشاغل و واحدهای کسب و کار در استان های تهران، اصفهان، آذربایجان شرقی، خراسان رضوی، خوزستان، فارس، گیلان، مازندران ، خوزستان و هرمزگان می توانند درخواست های خود را در سامانه ” کارا ” ثبت کنند.
جمشیدی ادامه داد: میزان تسهیلات هر یک از واحدها با تشخیص و تایید وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی بر اساس نوع واحد و میزان اشتغال، متفاوت و حداکثر تا ۲۰۰ میلیون تومان است.
وی اظهار کرد: نرخ سود تسهیلات یاد شده ۱۲ درصد و مدت بازپرداخت ۲۴ ماهه است و زمان دریافت اقساط آن از مهر ماه امسال خواهد بود.
عضو هیات مدیره بانک گردشگری گفت: هر متقاضی می تواند به انتخاب خود، در سامانه کارا سه بانک را به ترتیب با اولویت های اول تا سوم برای دریافت تسهیلات مذکور اختیار کند تا چنانچه اگر بانک اولویت اول سهمیه اش پر شده بود، به ترتیب از بانک های دوم و سوم بهره مند شود.
جمشیدی به فعالان حوزه صنعت گردشگری پیشنهاد کرد بانک گردشگری را به عنوان بانک تخصصی در اولویت نخست سامانه ” کارا ” انتخاب و از این تسهیلات استفاده کنند.
این گزارش حاکی است: بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران تصمیم دارد ۵۰ هزار میلیارد تومان تسهیلات با نرخ سود ۱۲ درصد به مشاغل و واحد‌های کسب و کار که به علت شیوع ویروس کرونا آسیب دیده‌اند، از طریق شبکه بانکی کشور پرداخت کند.