تاپ خبر۲۴:بانک کشاورزی در راستای مسئولیت های اجتماعی و زیست محیطی خود از برنامه پاکسازی و احیای دومین اثر طبیعی ملی کشور حمایت کرد. به گزارش تاپ خبر۲۴از بانک کشاورزی ، برنامه پاکسازی و احیای این میراث ملی و جاذبه طبیعی کم نظیر که در معرض خطر نابودی قرار دارد روز جمعه ۲۴ مهرماه با […]

تاپ خبر۲۴:بانک کشاورزی در راستای مسئولیت های اجتماعی و زیست محیطی خود از برنامه پاکسازی و احیای دومین اثر طبیعی ملی کشور حمایت کرد.

به گزارش تاپ خبر۲۴از بانک کشاورزی ، برنامه پاکسازی و احیای این میراث ملی و جاذبه طبیعی کم نظیر که در معرض خطر نابودی قرار دارد روز جمعه ۲۴ مهرماه با حمایت بانک کشاورزی و به همت کمپین “قلب من برای میراثمان می تپد” به اجرا درآمد و طی آن قریب به ۷۰ نفر از ایرانیان علاقمند نسبت به پاکسازی، احیا و بهینه سازی محیط چشمه ها و حوضچه های رنگین باداب سورت اقدام کردند.

بر اساس این گزارش ، نصب تابلوهای تفسیری ، آموزشی و تحذیری و رونمایی از آن ها توسط جامعه محلی ، ایجاد مسیر سنگچین برای تردد استاندارد گردشگران، پاکسازی حوضچه ها و محیط اطراف و لایروبی آبراهه ها برای احیای حوضچه ها از جمله اقداماتی بود که توسط این گروه انجام پذیرفت.

کمپین “قلب من برای میراثمان می تپد” تحت حمایت معنوی اتحادیه انجمن های صنفی کارگری راهنمایان گردشگری کل کشور، باشگاه فرهنگ و طبیعت، موسسه آموزشی و گردشگری ارسباران ، اداره کل آموزش و مشارکت های مردمی سازمان حفاظت از محیط زیست ، دفتر محیط زیست و توسعه پایدار وزارت ورزش و جوانان و همچنین کمیته ملی طبیعت گردی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری فعالیت می کند .
شایان ذکر است چشمه های باداب سورت و حوضچه های رسوبی رنگین آن در منطقه چهاردانگه استان مازندران قرار دارد و دومین اثر طبیعی ملی ثبت شده کشور و یکی از جاذبه های گردشگری منحصر به فرد در سطح جهان است که متاسفانه به دلیل رعایت نکردن استانداردهای گردشگری، ریختن زباله و تردد غیر اصولی بازدیدکنندگان در معرض خطر نابودی کامل قرار گرفته است