تاپ خبر۲۴:دکتر مرتضی شهید زاده رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل بانک کشاورزی از آمادگی برای سرمایه گذاری و همکاری در زمینه تولید خودرو خبر داد و گفت: این بانک آمادگی دارد برای تقویت بنیه مالی صنعت خودرو در عرصه تولید و ارائه خدمات و تسهیلات به‌ مشتریان با گروه خودروسازی سایپا همکاری کند. به گزارش […]

تاپ خبر۲۴:دکتر مرتضی شهید زاده رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل بانک کشاورزی از آمادگی برای سرمایه گذاری و همکاری در زمینه تولید خودرو خبر داد و گفت: این بانک آمادگی دارد برای تقویت بنیه مالی صنعت خودرو در عرصه تولید و ارائه خدمات و تسهیلات به‌ مشتریان با گروه خودروسازی سایپا همکاری کند.
به گزارش تاپ خبر ۲۴ به نقل از روابط عمومی بانک کشاورزی ، دکتر شهیدزاده در جریان بازدید از شرکت سایپا و دیدار با مهندس سعید مدنی مدیرعامل این شرکت اظهار داشت: ارائه خدمات مالی بر اساس نیاز مشتریان و کمک به ایجاد رونق تولید در مجموعه های صنعتی از اولویت های بانک کشاورزی است و این بانک آمادگی دارد با انعقاد تفاهم نامه های لازم، صنعت خودروسازی را یاری کند.
وی افزود: بانک کشاورزی در حوزه های مختلف نرم افزاری و سخت افزاری از زیرساخت های مناسبی برخوردار است و می توانیم با تعامل با سایر بانک های داخلی و خارجی خدمات مناسبی را در اختیار مشتریان صنعت خودرو به ویژه گروه سایپا قرار دهیم.
دکتر شهید زاده با اشاره به پیشرفت های گروه سایپا در زمینه های مختلف تولید خودرو و قطعات تصریح کرد: سایپا در زمینه های مختلف تولید بسیار بابرنامه و دقیق عمل کرده و توانسته خود را از چالش های چند سال اخیر صنعت کشور برهاند.

مدیر عامل بانک کشاورزی خاطرنشان کرد: این بانک به عنوان یکی از بازوهای مالی و اقتصادی دولت و بانک مرکزی خود را موظف به حمایت از چرخه کار و تولید در کشور می داند و تلاش می کند با ایجاد فضای مناسب برای برون رفت از رکود، فضای تولیدی مناسبی را در بنگاه های صنعتی ایجاد کند.
وی در بخش دیگری از اظهارات خود به اهمیت مقوله صادرات اشاره کرد و گفت: خوشبختانه از زمان روی کارآمدن دولت تدبیر و امید، موانع صادرات در حال برطرف شدن هستند و نهادهای ذی ربط با وضع قوانین تسهیل کننده، مشوق های خوبی در اختیار تولیدکنندگان و صادرکنندگان از جمله سایپا به عنوان صادرکننده برتر خودرو قرار داده اند.

بر اساس این گزارش در ابتدای این دیدار مهندس سعید مدنی مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا نیز ضمن ابراز امیدواری نسبت به افزایش تعاملات این گروه با بانک ها و نهادهای پولی و مالی گفت: گروه خودروسازی سایپا به عنوان یک مجموعه بزرگ تولید خودرو نقش بسیار بالایی در تولید و اشتغال کشور ایفا می کند و در شرایط فعلی که کمبود نقدینگی و تحریم ها فشار زیادی به جریان تولید وارد می کند، بانک کشاورزی می تواند به حرکت این مجموعه کمک فراوانی کند.