تاپ خبر۲۴: در هجدهمین همایش رتبه بندی شرکت های برتر ایران که با حضور ۵۰۰ شرکت برتر و بزرگ کشور برگزار شد، بانک مهر اقتصاد بر اساس اطلاعات سال مالی ۱۳۹۳ در جایگاه نوزدهم صد شرکت برتر ایران قرار گرفت. به گزارش تاپ خبر۲۴ به نقل از اداره کل روابط عمومی بانک مهر اقتصاد، این […]

تاپ خبر۲۴: در هجدهمین همایش رتبه بندی شرکت های برتر ایران که با حضور ۵۰۰ شرکت برتر و بزرگ کشور برگزار شد، بانک مهر اقتصاد بر اساس اطلاعات سال مالی ۱۳۹۳ در جایگاه نوزدهم صد شرکت برتر ایران قرار گرفت.

به گزارش تاپ خبر۲۴ به نقل از اداره کل روابط عمومی بانک مهر اقتصاد، این بانک که از سال ۱۳۸۷ وارد فهرست ۱۰۰ شرکت برتر جمهوری اسلامی ایران شده است در سال ۱۳۹۳ موفق شد در میان بانک های غیر دولتی حاضر در این فهرست، جایگاه سوم را پس از بانک های پارسیان و پاسارگاد از آنِ خود کند.

بانک مهر اقتصاد در طی هشت سال گذشته ۷۳ رتبه صعود داشته است و در آخرین رتبه بندی خود توانست جایگاه نوزدهم جدول ۱۰۰ شرکت برتر را به خود اختصاص دهد و در شاخص بیشترین دارایی ها با کسب رتبه سوم بانک های خصوصی و هشتم در میان بانک های دولتی و خصوصی در بین ده شرکت برتر ایران به لحاظ بیشترین دارایی قرار گرفت.

بر اساس گزارش مرکز رتبه بندی شرکت های برتر ایران (سازمان مدیریت صنعتی) ۲۰ شرکت اول سال ۱۳۹۴ بیش از ۵۰ درصد فروشِ صد شرکت برتر کشور را به خود اختصاص داده اند.

گفتنی است با وجود حضور ۲۱ بانک در بین ۱۰۰ شرکت برتر ایران، بانک مهر اقتصاد موفق به کسب رتبه هفتم در بین بانک های دولتی و خصوصی حاضر در این فهرست شد و توانست بانک های قوامین، آینده، اقتصاد نوین، سامان، انصار، شهر، سینا، موسسه کوثر، دی، کارآفرین، عسکریه و گردشگری را پشت سر بگذارد.

گفتنی است در گزینش ۱۰۰ شرکت برتر ایران، معیار “فروش” مبنای انتخاب قرار دارد که پس از گزینش و رتبه‌بندی شرکت‌ها بر اساس شاخص « میزان فروش» این شرکت‌ها بر پایه شاخص‌های دیگری چون اندازه و رشد شرکت، سودآوری و عملکرد، صادرات، نقدینگی، دارایی ها، بدهی و بازار نیز مقایسه و رتبه‌بندی می‌شوند که بانک مهر اقتصاد موفق شد رتبه نوزدهم این فهرست را به خود اختصاص دهد.