تاپ خبر۲۴:عباس آخوندی ، وزیر راه و شهرسازی در جمع مدیران ارشد و روسای شعب بانک مسکن با قدردانی از عملکرد این بانک در ارایه خدمات به متقاضیان و با اشاره به اعتماد عمومی به عنوان سرمایه اصلی بانک مسکن گفت:هیچ بانکی در ایران دارای این تجربه اجتماعی و عملکردی نیست و این سرمایه بزرگی […]

تاپ خبر۲۴:عباس آخوندی ، وزیر راه و شهرسازی در جمع مدیران ارشد و روسای شعب بانک مسکن با قدردانی از عملکرد این بانک در ارایه خدمات به متقاضیان و با اشاره به اعتماد عمومی به عنوان سرمایه اصلی بانک مسکن گفت:هیچ بانکی در ایران دارای این تجربه اجتماعی و عملکردی نیست و این سرمایه بزرگی است که در اختیار بانک مسکن قرار دارد.
وزیر راه و شهرسازی از دکتر بت شکن مدیرعامل بانک مسکن که در این مدت گام های خوبی برای احیای این بانک برداشته و در توسعه ابزارهای مالی بخش مسکن تلاش کرده است قدردانی کرد.
اظهار کرد : تلقی ما از بانک بیشتر از یک صرافی است و باید بتوانیم برای توسعه مالی در این نهاد مالی اندیشه کنیم .
وی با طرح این پرسش که هویت بانک مسکن چیست گفت: بانک مسکن با هدف تجاری ایجاد نشده بلکه با هدف هویت توسعه ای ایجاد شده است .سیستم برد- برد این بانک این است که به سمت سیاست توسعه ملی بیاید.
آخوندی افزود: بانک مسکن باید بانک توسعه ای باشد تا بتواند سیاست های توسعه ای کشور را اجرا کند و در نهایت این بانک ابزاری برای توسعه اقتصاد ایران در بخش مسکن باشد . ما به دنبال این هستیم که بانک مسکن به یک بانک توسعه ای تبدیل شود و مجرایی برای اعمال سیاست های دولت در بخش مسکن باشد .
وی با اشاره به اینکه بانک مسکن باید با توجه به تحولاتی که در دنیا رخ داده است قدرت حل مساله داشته باشد تصریح کرد: بانک مسکن باید محصولات خود را متنوع کند و این محصولات بسته به شرایط مختلف می تواند تنوع زیادی داشته باشد.
وزیر راه و شهرسازی افزود: انتظار ما از بانک مسکن این است که این بانک تنها محل دریافت و پرداخت از محل سپرده گذاری و تسهیلات نباشد بلکه به عنوان یک بانک توسعه ای برای مسایل پیچیده راه حل پیچیده عرضه کند.
آخوندی در پایان سخنان خود اظهار امیدواری کرد با همدلی که بین بانک مسکن و وزارت راه و شهرسازی وجود دارد مسیر سخت تنگنای مالی و مشکلات تنظیم مقررات را پشت سر بگذاریم و روزهای خوبی را هم برای اقتصاد ملی و هم برای اقتصاد خانوار ایجاد کنیم و بانک مسکن به عنوان یک بانک خوب و توسعه گر برای ایران باشد.
شایاین ذکر است مشروح این سخنرانی در سایت وزارت راه و شهرسازی به نشانی www.mrud.ir موجود می باشد.