تاپ خبر۲۴: سید صدرالدین موسوی معاون هماهنگی امور اقتصادی و منابع انسانی استانداری قم گفت: بانک صنعت و معدن بالاترین میزان پرداختی به صنایع استان قم را در راستای اجرای طرح رونق تولید داشته است. به گزارش تاپ خبر۲۴ از بانک صنعت و معدن وی که در جلسه کمیته بانکی ستاد تسهیل و نظارت بر […]

تاپ خبر۲۴: سید صدرالدین موسوی معاون هماهنگی امور اقتصادی و منابع انسانی استانداری قم گفت: بانک صنعت و معدن بالاترین میزان پرداختی به صنایع استان قم را در راستای اجرای طرح رونق تولید داشته است.

به گزارش تاپ خبر۲۴ از بانک صنعت و معدن وی که در جلسه کمیته بانکی ستاد تسهیل و نظارت بر عملکرد طرح رونق تولید سخن میگفت با بیان این که بانک صنعت و معدن با مبلغ ۴٠٠ میلیارد ریال بیشترین پرداختی را داشته است، افزود: بانک ملت با ٢٠ میلیارد ریال، بانک کشاورزی ١٧٠ میلیارد ریال، بانک ملی ١٢ میلیارد ریال، بانک سپه ۵٠ میلیارد ریال، بانک تجارت پنج میلیارد ریال و بانک صادرات نیز ٢٠ میلیارد ریال پرداختی داشته و بانک های خصوصی نیز اقدامی در این راستا انجام ندادند.
وی در بخش دیگری از سخنان خود با ارائه گزارشی از آخرین اقدام های انجام شده برای رونق تولید در استان قم، اظهار داشت: از مجموع تقاضاهایی که از حدود ٩٠٠ واحد تولیدی در رابطه با اخذ تسهیلات صورت گرفته حدود ۵٠٠ واحد آن جزء بخش صنعت و ۴۵٠ واحد نیز در ارتباط با بخش کشاورزی است.
احمد ذاکری رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت این استان نیز در سیزدهمین جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان قم با تأکید بر اینکه ۷۰ واحد صنعتی شایسته دریافت تسهیلات نبوده‌اند، گفت: برخورداری از بازار مشخص و توجه به برنامه‌ای زیست محیطی از شروط اصلی پرداخت تسهیلات است.
وی با اشاره به بانک‌های پیشتاز پرداخت تسهیلات گفت: بانک صنعت و معدن با پرداخت ۱۷ فقره به میزان ۴۰ میلیارد تومان، بانک ملت با پرداخت ۱۲ فقره با جمع ۱۹ میلیارد تومان و بانک ملی با ۹ فقره به میزان ۹ میلیارد تومان در این زمینه همکاری خوبی داشته‌اند.
وی با اشاره به فرایند پرداخت تسهیلات، گفت: اطلاع‌رسانی، ثبت نام در سامانه بهین یاب، بررسی و ارزیابی واجدان شرایط، تشکیل کمیته کارشناسی و ارجاع متقاضیان به بانک و عقد قرارداد و پرداخت تسهیلات از قواعد اصلی اجرای فرایند تسهیلات بوده است.