تاپ خبر۲۴:رئیس شورای اسلامی شهر کرج، بانک شهر را پشتوانه قوی برای شهرداری‌های کشور دانست و گفت: این بانک دارای سیستم پویاییست و موفقیت‌های به دست آمده در مدت زمان کوتاه، نشان از موفقیت آن دارد. به گزارش تاپ خبر۲۴ از مرکز ارتباطات و روابط‌عمومی بانک شهر، دکتر محمود دادگو، رئیس شورای اسلامی شهر کرج […]

تاپ خبر۲۴:رئیس شورای اسلامی شهر کرج، بانک شهر را پشتوانه قوی برای شهرداری‌های کشور دانست و گفت: این بانک دارای سیستم پویاییست و موفقیت‌های به دست آمده در مدت زمان کوتاه، نشان از موفقیت آن دارد.

به گزارش تاپ خبر۲۴ از مرکز ارتباطات و روابط‌عمومی بانک شهر، دکتر محمود دادگو، رئیس شورای اسلامی شهر کرج با اشاره به این‌که به سرانجام رسیدن هر اقدامی نیاز به تقویت منابع مالی دارد و این موضوع برای شهرداری‌ها از اهمیت بیشتری برخوردار است، گفت: متاسفانه برخی منابع شهرداری‌ها حاصل درآمدهای کاذب است و مشکلاتی که در تخلف در اجرای طرح تفصیلی و طرح جامع به عنوان تخلفات ماده ۱۰۰ انجام می‌شود، خود به تولید درآمدهای کاذب منجر می‌شود. وی با تاکید بر این‌که باید براساس قوانین موجود در برنامه سوم، چهارم و پنجم توسعه کشور و همچنین قانون شهرداری‌ها به سمت درآمدهای پایدار حرکت کرد، افزود: تامین پایدار منابع درآمدی به عنوان قانون می‌تواند سرمنشاء باشد و برای هزینه‌های شهری از درآمدهای قانونی مورد استفاده قرار گیرد.

لزوم حضور سیستم بانکی در مدیریت شهری

دادگو با تاکید بر ضرورت روی آوردن به بخش خصوصی، تصریح کرد: استفاده از منابع بخش خصوصی و سرمایه‌های مردم به معنای تامین و تحقق بخشیدن به سرانه‌های شهری است. رئیس شورای شهر کرج با اشاره به نقش سیستم بانکی در این زمینه گفت: به اعتقاد بنده قسمتی از سیستم بانکی می‌بایست در مدیریت واحد شهری به ویژه به عنوان بخش خصوصی و سرمایه‌گذاری حضور یابد. وی با بیان این‌که استفاده از منابع بانک‌ها می‌تواند به موفقیت شهرداری‌ها در انجام امور خود منجر شود، افزود: ارائه تسهیلات بانک شهر برای سیستم کارکنان شهرداری و هم سیستم عمرانی کشور مفید بوده که قابل قدردانی است. دادگو خاطرنشان کرد: در کلانشهر کرج با مصوباتی که اعضای شورا داشته‌اند، ارایه این تسهیلات مورد قبول قرار گرفت که هم اکنون نتیجه این اقدام محسوس است.

سرمایه‌گذاری بانک شهر موجب کاهش مشکلات حمل و نقل و بافت‌ فرسوده

دادگو افزود: اگر قضاوت خوب و عادلانه و دید کارشناسی و عمرانی توأم با تسهیلات اعطایی به شهرداری‌ها باشد، دقیقاً می‌توان دید که از همین سرمایه و یا سایر منابعی که وجود داشته طرح‌های کلانی انجام شده است. وی با بیان این‌که تسهیلات دهی بانک شهر در استان البرز بسیاری از پروژه‌های را پیش برده است، تصریح کرد: این اقدام به ویژه در حوزه مسائل عمرانی بسیار چشمگیر است. وی با اشاره به نقش بانک شهر در تامین منابع پروژه‌های مهم شهری اظهار کرد: بانک شهر می‌تواند با سرمایه‌گذاری در بخش حمل و نقل و ترافیک، بافت‌های فرسوده و سایر بخش‌های این چنینی مشکلات شهری را کاهش دهد.

اثرگذاری بانکداری الکترونیک در چرخه زندگی روزمره شهروندان

رئیس شورای شهر کرج عنوان کرد: در مقطع فعلی که با رکود اقتصادی مواجه هستیم و مسائل مالی مردم تحت تاثیر است باید با منابع درآمدی شهرداری‌ها طرح‌های عمرانی را به پایان برسانیم که در این شرایط راهی جز دریافت وام از بانک‌ها نداریم. وی در ادامه با اشاره به استقبال مردم و شهرداری کرج از خدمات الکترونیک بانک شهر، گفت: ارایه خدمات الکترونیک بانکی بسیار مهم و تاثیرگذار است اما استقبال بیشتر از چنین اقداماتی نیازمند آشنایی بیشتر مردم با این خدمات است. دادگو با اشاره به موفقیت بانک شهر در مدت زمانی کوتاه، افزود: بانک شهر دارای سیستم پویاییست و موفقیت‌های آن طی شش سال نشان از پویایی این سیستم دارد. دادگو مشتری‌مداری و مردم‌مداری را مولفه مهمی برای رشد بانکداری در کشور خواند و تصریح کرد: ایجاد انگیزه در شهروندان به سمت بانکداری الکترونیک، نیازمند ارایه آموزش‌های لازم است تا همه اقشار مردم با آن آشنا شوند. وی بانک شهر را پشتوانه قوی برای شهرداری‌ها دانست و افزود: زمانی‌که تابلوی بانک شهر در پروژه‌های عمرانی نصب می‌شود، می‌توان به راحتی اذعان داشت که این بانک، پشتوانه مردمی دارد و چنانچه در این حوزه بهتر عمل کند، اعتماد بیشتر مردم را نیز کسب خواهد کرد.