تاپ خبر۲۴:مدیرعامل بانک سپه گفت: این بانک در حوزه فعالیت های دانش بنیان و فناوری اطلاعات سرمایه گذاری می کند. به گزارش تاپ خبر۲۴ از بانک سپه: محمدکاظم چقازردی در جمع اعضای هیات مدیره بانک و مدیران شرکت های زیرمجموعه شرکت سرمایه گذاری امید ضمن بیان مطلب فوق، افزود: بانک سپه از بدو تاسیس به […]

تاپ خبر۲۴:مدیرعامل بانک سپه گفت: این بانک در حوزه فعالیت های دانش بنیان و فناوری اطلاعات سرمایه گذاری می کند.

به گزارش تاپ خبر۲۴ از بانک سپه: محمدکاظم چقازردی در جمع اعضای هیات مدیره بانک و مدیران شرکت های زیرمجموعه شرکت سرمایه گذاری امید ضمن بیان مطلب فوق، افزود: بانک سپه از بدو تاسیس به ویژه طی چند دهه اخیر به واسطه حمایت از طرح های بزرگ در زمینه های مختلف نقش، مهمی در توسعه کشور داشته است.
چقازردی ضمن تاکید بر ضرورت ایجاد ارزش افزوده در اقتصاد کشور، خاطر نشان کرد : جهت گیری مدیران باید به سمت ارزش آفرینی، کارآفرینی و ایجاد رفاه برای مردم باشد.
مدیرعامل بانک سپه به سیاست های منطقی بانک مرکزی در خصوص ساماندهی بازار پولی کشور اشاره کرد و گفت: آزاد شدن بخشی از منابع کشور، افزایش درآمدهای نفتی و گشایش های صورت گرفته در بازار بعد از اجرایی شدن برجام به بهبود وضعیت فعالیت های اقتصادی کشور کمک کرده است.

* حمایت بانک سپه از هزار واحد تولیدی
رئیس هیات مدیره بانک ضمن تاکید بر فعال تر شدن بخش اعتباری بانک، اظهار داشت: بانک سپه در قالب مصوبه دولت محترم تدبیر و امید مبنی بر حمایت در واحدهای کوچک ، با تخصیص منابع مناسب از هزار طرح تولیدی؛ برای کمک به افزایش اشتغال و بالا بردن ظرفیت واحدهای تولیدی حمایت خواهد کرد.
وی با اشاره به خدمات جدید بانک در حوزه تحریک تقاضا، تصریح کرد: بانک سپه در یک فضای با نشاط، امن و آرامش توام با تفکر، کار و تلاش رو به جلو حرکت می کند.
چقازردی ضمن تاکید بر رعایت قوانین ومقررات، خاطر نشان کرد : به گواه مراجع نظارتی بانک سپه همواره جزو بانکهای خوشنام و پاکدست در نظام بانکی کشور بوده و با انضباط مالی و کاری فعالیت می کند.

* جایگاه مطلوب بانک سپه در نظام بانکی
وی در خصوص وضعیت عملکرد بانک سپه ، گفت: این بانک به لحاظ شاخص های عملکردی در جایگاه نسبتاَ مطلوبی در نظام بانکی کشور قرار دارد.

* بلوکه شدن بخش قابل توجهی از منابع بانکها در قالب دارایی
مدیرعامل بانک سپه به رونمایی از برنامه اصلاح نظام بانکی کشور توسط رئیس جمهور وتشریح آن از سوی رئیس کل بانک مرکزی در جمع مدیران عامل بانکها اشاره کرد و افزود: کمک به خروج بانکها از تنگناهای اعتباری یکی از مهم ترین شاخص های این برنامه است.
وی اضافه کرد: بخش قابل توجهی از منابع بانکها در قالب دارایی های بدون بازده، باعث ایجاد تنگناهای اعتباری در سیستم بانکی شده است.
وی یاد آور شد : انجماد منابع، ریسک نقدینگی را افزایش و توان تسهیلات دهی و سودآوری بانکها را کاهش داده است.