تاپ خبر۲۴: باز صادرات کالاهای قاچاق با دوام اجرایی شد. به گزارش تاپ خبر۲۴ از روابط عمومی سازمان جمع آوری و فروش اموال تملیکی در دومین نشست تخصصی مدیران ستادی و استانی این سازمان یکم لغایت دوم دی ماه در حال برگزاری است، امین دلیری رئیس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان با اعلام خبر ابلاغ […]

تاپ خبر۲۴: باز صادرات کالاهای قاچاق با دوام اجرایی شد.

به گزارش تاپ خبر۲۴ از روابط عمومی سازمان جمع آوری و فروش اموال تملیکی در دومین نشست تخصصی مدیران ستادی و استانی این سازمان یکم لغایت دوم دی ماه در حال برگزاری است، امین دلیری رئیس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان با اعلام خبر ابلاغ شیوه نامه باز صادرات کالاهای قاچاق افزود: سازمان اموال تملیکی راساً بعنوان صادر کننده کالاها عمل نمی کند بلکه خریداران بعنوان واسطه های باز صادرات با شرکت در مزایده ها با شرط صادرات، نسبت به خرید اقدام خواهد نمود. وظیفه سازمان اموال تملیکی تعیین تکلیف بموقع و صحیح اموال به تملک رسیده دولت است و با استفاده از ظرفیت های موجود در استان ها از جمله اتاق های بازرگانی جهت فروش به شرط صادرات این قبیل کالاها اقدام خواهد کرد.
دلیری در ادامه افزود: وظایف حاکمیتی مهم و حساسی بر عهده سازمان اموال تملیکی است و قوانین وضع شده جدید باعث شده تا افکار عمومی بیش از پیش به سازمان اموال تملیکی توجه نمایند و ما باید با نظارت و دقت بیشتر باعث به حداکثر رسیدن شفافیت کارکردهای سازمان باشیم.
رئیس هیات مدیره سازمان اموال تملیکی در ادامه افزود: برگزاری این قبیل همایش های هدفمند مقدمه ای است برای برنامه ریزی اهداف کلان سازمانی که در راستای اهداف وزارت متبوع و دولت محترم است.
مدیرعامل سازمان اموال تملیکی با تشریح عملکرد مدیریت های ستادی و استانی گفت: مدیران کارآمد، مدیرانی هستند که بتوانند در مواقع بحرانی با انعطاف و استفاده از ظرفیت های استان عملکرد قابل قبولی ارائه نمایند. بدیهی است که سازمان اموال تملیکی در بحران تعیین تکلیف بموقع اموال و کالاهای قاچاق با کمبود نیروی انسانی، کمبود انبار، کمبود زیرساخت مناسب و کندی در روند رسیدگی پرونده های موجود مواجه است. این درحالی است که سازمان اموال تملیکی به غیر از تعیین تکلیف بخشی از کالاهای قاچاق کشف شده در کشور وظایف دیگری همچون، تعیین تکلیف کالاهای متروکه، ضبطی، املاک وثیقه ای و … نیز عهده دار است که می تواند از آن ها بعنوان ابزاری مناسب برای گذر از بحران استفاده نمایند و در همین راستا افزود: حال که کشور با پدیده شوم قاچاق روبروست باید به دنبال حل ریشه ای این معزل باشیم و با قاچاق های سازمان یافته به شدت برخورد شود و همچنین اعضای ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز باید از سیستم یکپارچه استفاده نمایند تا فضایی برای تخلف، باقی نماند و رسیدگی ها با حداقل زمان ممکن انجام پذیرد.
دلیری در پایان سخنانش با اشاره به فرصت سه ماهه پایانی سال اظهار داشت: تمام کارکنان و مدیران باید فکر و ذهن خویش را به کارهای سازمان متمرکز نمایند تا با توجه به ابلاغ شیوه نامه جدید باز صادرات کالاهای قاچاق بتوانیم در این فرصت محدود باقی مانده تا پایان سال انبارهای سازمان را با تعیین تکلیف دقیق و قانونی، از کالاهای دپو شده خالی نماییم و به وظیفه ای که بر عهده سازمان نهاده شده است، بعنوان امین اموال دولت و حافظ حقوق ملت به نحو احسن عمل نماییم.