تاپ خبر۲۴:این درایو نوری که عنوان باریک‌ترین دیسک‌خوان دنیا را به خود اختصاص داده است تنها ۱۲ میلی‌متر قطر دارد و بدنه آن بر اساس الگوی Zen طراحی شده که پیش از این در اولترابوک‌ های سری Zenbook ایسوس استفاده شده بود. در ساختار این درایو از پایه‌های نگهدارنده مخفی استفاده شده است که امکان […]

تاپ خبر۲۴:این درایو نوری که عنوان باریک‌ترین دیسک‌خوان دنیا را به خود اختصاص داده است تنها ۱۲ میلی‌متر قطر دارد و بدنه آن بر اساس الگوی Zen طراحی شده که پیش از این در اولترابوک‌ های سری Zenbook ایسوس استفاده شده بود. در ساختار این درایو از پایه‌های نگهدارنده مخفی استفاده شده است که امکان کاهش حجم و افزایش قدرت حمل دستگاه را فراهم می‌کنند و از این طریق ۰۸U5S می‌تواند به صورت عمودی و افقی استفاده شود. از دیگر قابلیت‌های این مدل می‌توان به ویژگی‌های امنیتی اشاره کرد که در دو سطح به حفاظت از داده‌ها می‌پردازد. این ویژگی‌ها شامل کنترل رمز عبور و رمزگذاری فوق امن ۲۵۶ بیتی با قابلیت کدگذاری نام فایل است.

این درایو برای صرفه‌جویی در مصرف انرژی دارای فناوری E-Green است که هنگام عدم استفاده از دستگاه بطور خودکار اجرا شده و میزان مصرف انرژی در این حالت را تا ۵۰ درصد کاهش می‌دهد.درایو ایسوس ۰۸U5S-U تنها ۲۵۵ گرم وزن دارد و ضخامت آن حدود ۱۲ میلی‌متر است. این ویژگی‌ها قدرت حمل دستگاه را افزایش می‌دهند که برای کاربران لپ‌تاپ‌های سبک اهمیت زیادی دارد.

توانایی نوشتار ساده به وسیله کشیدن و رها کردن فایل‌ها از دیگر امکانات این مدل است که از طریق آن در سه گام می‌توان با کشیدن فایل‌های مورد نظر روی آیکون برنامه آنها را روی دیسک DVD ثبت کرد. سرعت خواندن و نوشتن اطلاعات در درایو ۰۸U5S-U معادل ۸x است و زمان دستیابی به اطلاعات در دیسک‌های DVD به ۲۰۰ میلی ثانیه می‌رسد. این درایو نوری از طریق رابط USB به لپ‌تاپ،تبلت و  رایانه متصل می‌شود و با انواع سیستم‌عامل‌های ویندوز و مک سازگار است.