تاپ خبر۲۴:جمهوری گیمرها، با درنظر گرفتن اهمیت فن ها در سیستم های جدید به ویژه در کیس ها و خنک کننده های جدید، فن های سری ROG Strix XF 120 را معرفی کرد. این فن ها با ابعاد استاندارد ۱۲۰ میلیمتر از نوع ۴ پین با ساختار PWM بوده که در سکوت کامل جریان مداوم […]

تاپ خبر۲۴:جمهوری گیمرها، با درنظر گرفتن اهمیت فن ها در سیستم های جدید به ویژه در کیس ها و خنک کننده های جدید، فن های سری ROG Strix XF 120 را معرفی کرد.

این فن ها با ابعاد استاندارد ۱۲۰ میلیمتر از نوع ۴ پین با ساختار PWM بوده که در سکوت کامل جریان مداوم هوا را ایجاد می کند. این فن ها با ایجاد ترکیبی بهینه از جریان هوا ( حداکثر تا ۶۲٫۵ فوت مکعب بر دقیقه) و فشار استاتیکی (حد اکثر تا ۳٫۰۷ H2O)، گزینه ای ایده آل به عنوان فن های کیس یا رادیاتور های خنک کننده پردازنده می باشد. این فن ها با پشتیبانی از بازه چرخش ۲۵۰ تا ۱۸۰۰ دور در دقیقه، امکان تغییر به مقادیر کمتر از ۲۵۰ دور در دقیقه را نیز در اختیار کاربر قرار داده است و در صورت تنظیم به میزان ۰% RPM فن در هنگام بار کاری سبک به صورت خودکار خاموش شده و از حرکت باز می ایستد تا پروفایل های بسیار کم صدا برای کاربرد در دسترس باشد.

بلبرینگ های MagLev

بلبرینگ های ROG Strix XF 120 از فناوری شناوری مغناطیسی ۳۰۶ درجه ای (MagLev) بهره می برند. همچنین طراحی روتور این فن هم از کج شدن یا تاب برداشتن فن در دور بالا جلوگیری می کند.این فناوری و طراحی منجر به حداقل شدن اصطکاک و کاهش نویز می شود. همچنین، کارکرد مفید این فن ها به حداقل ۴۰۰ هزار ساعت می رسد.

طراحی آیرودینامیک

فن های سری ROG STRIX XF 120 ایسوس برای انتقال نهایت فشار به صورت متمرکز طراحی شدند تا کارایی قطعات شما را با دفع دمای تولید شده را حفظ کنند. برای انجام این عمل، شیار های دقیق در پره های این فن وظیفه انتقال دقیق و جلوگیری از تلاطم هوا را بر عهده دارند. همچنین زوایای این فن با دقت تمام طراحی شده و جریان هوا را به صورت یک جهت و بسیار متمرکز انتقال می دهند.

بی صدا اما پر قدرت

این فن های قدرتمند و با کیفیت ایسوس حداکثر نویزی که می توانند ایجاد کنند برابر با ۲۲٫۵ دسی بل است؛ علاوه بر این قابلیت هایی همچون انتقال متمرکز هوا و ضد لغزش را به همراه دارند. همچنین متریال ساختاری پره ها و قالب فن دارای ۳۰ درصد فایبر گلس هستند که مانع از هر نوع تاب خوردگی بوده که همچنین می توانند باعث افزایش کارکرد و عمر این محصولات خاص ایسوس می شوند.